פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

חוה | 20:39  12/12/06
שלום מיכל, סיימתי לימודי תואר ראשון רב תחומי ולאחר ייעוץ והכוונה (דווקא אצלכם, קבלי ח"ח)לאחר ניתוח יסודי החלטתי על הליכה לכיוון עיצוב לתיאטרון (משהו שבעבר התעסקתי איתו בביה"ס /עבודה וכו') א ב ל איני רוצה /מתכוונת להתחיל שוב לימודי תואר ראשון והשאלה שלי היא ,איפוא בכלל ניתן ללמוד לימודי תואר שני בעיצוב לתיאטרון??,מהם התנאים ?? והאים ישנה הגבלה על הגיל (שכחתי לציין אני באמצע שנות השלושים לחיי )ובכלל, האים כדאי לי ללכת על הסבה מקצועית שכזו ?? כי על פי מיטב הבנתי (ומשיחות עם חברים)אפשרויות התעסוקה הן מוגבלות ואף די מועטות לאנשים בגילי המעוניינים להיכנס לתחום שכזה ... אנא ,אודה לך אים תאירי את עיניי תודה
חוה | 12:50  13/12/06
מיכל ,את בטח עסוקה או שהחמצת אותי ????? אני מחכה לתשובה , תודה :-)
מיכל תירוש | 13:34  13/12/06
הי חוה, אם תכתבי בחיפוש חופשי כאן באתר את המילים "עיצוב במה" תקבלי שני מוסדות לימוד המכשירים בתחום זה, במסגרת של קורס ולא כתואר. למיטב זכרוני גם לאוניברסיטת תל אביב היה מסלול לימודים בנושא, אך זה לא מופיע בחיפוש זה. בכל מקרה, המסגרות שמצוינות כאן, לא ידרשו ממך ללמוד שוב לתואר, כך שמבחינה זו הן עונות על צרכיך. באשר לכדאיות ההסבה, זה כבר עניין אחר. בדומה לחבריך, גם ההתרשמות שלי היא שמדובר בתחום יחסית מצומצם ולכן אפשרויות התעסוקה בו אינן רבות. בנוסף, מאחר וזה תחום שניתן להשתלב בו גם ללא השכלה בנושא, סביר להניח שהתחרות רבה וגם זה מצמצם את האפשרויות. כך שעל פניו ההשתלבות לא תהיה קלה. ומצד שני, כפי שאני רואה זאת, כמעט בכל התחומים ההשתלבות לא קלה, ולכן אם זה מה שבאמת רוצים לעשות, אולי לא כדאי לנו למהר ולהרים ידיים. במיוחד אם יש כישרון ברור בתחום (דבר שיכול לסייע לפתוח דלתות). מאחר ואת מציינת שבעבר עסקת בתחום, אולי יש לך קשרים, דבר שגם הוא יכול להקל על העניין, ומהווה שיקול חשוב, כמו גם המידה בה את חשה שתוכלי ויהיו לך הכוחות לדחוף את עצמך ולהילחם על מקומך. אם יש כוחות/ קשרים/ נכונות וכו', אולי שווה לעשות את הניסיון. אך אם נראה לך כבר עכשיו שזה "גדול עליך" אולי כדאי לחפש כיוון אחר, שידרוש קצת פחות. זו באמת דילמה, ומאחר שאין כאן תשובה אחת נכונה, בסופו של דבר מדובר בקבלת החלטה לכאן או לכאן, בהסתמך על הבנה של היתרונות והקשיים והיכרות עם עצמך. מקווה שהארתי מעט, מיכל
סגור