פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

הלוחש לספרים... | 15:19  22/12/06
אני רווק,שלושים ושמונה למיצוות,עובד כשכיר בעבודה לא מקצועית (מחסנאי) ואני הייתי רוצה ללמוד מקצוע טיפולי כלשהו. החלטתי,למרות גילי המופלג יחסית,לא לוותר על הזכות לשאוף,ללמוד ולהתקדם...וזאת לאחר מספר שנים שנכנעתי לקשיי הלמידה שלי... הרגשתי שכאשר אני חיי ללא שאיפות אני מותיר מקום ופתח בחיי לחדירתם של התמכרויות שונות,כגון התמכרות לקניות וכו'... ניסיתי ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ועשיתי מספר קורסים בודדים. הפסקתי את לימודי כיון שלא יכולתי להתמודד עם שתי מסגרות נוקשות ותובעניות,הלימודים מחד והעבודה מאידך ובמיוחד לאור העובדה,שנדרש הייתי להשקיע יותר מאמץ,מכל תלמיד ממוצע,בכדי להתמודד עם החומר הנלמד. אינני יודע אם בעיות הריכוז נובעות מהפרעת האו סי די שלי או היא בעיה נפרדת של קשב וריכוז. אני מעונין בפרטים אחרי מכונים למבחן טובה ואולי גם קבוצות תמיכה לכאלו שסובלים מקשיי למידה. תודה מראש. באהבה. הלוחש לספרים
מיכל תירוש | 20:22  23/12/06
הי הלוחש לספרים, האמת היא שהשאלה שלך קצת פחות מתאימה לפורום שלנו, ויחד עם זאת אנסה לענות. קודם כל לגבי השאלה אם בעיות הריכוז נובעות מ- OCD או מבעיה נפרדת. אם אכן יש לך OCD אני משערת שיש לך מגע עם פסיכיאטר מסוים. בהנחה שכן, כדאי להתייעץ איתו ולראות מה הוא ממליץ. אם אינך קשור עם פסיכיאטר, אולי כדאי ליצור קשר עם אחד/אחת ולראות עמו מה הוא חושב וממליץ. זאת מכיוון, שלמיטב ידיעתי בנושא של קשב וריכוז כדאי לפנות לפסיכיאטרים או נוירולוגים. באשר למבחן טובה, יש היום לא מעט מקומות שמציעים אבחון כזה, כולל קופ"ח למיניהן. כך שאולי זה יכול להוות פתרון. עם זאת, וכאן אני מתחברת גם לשאלתך האחרונה- יש היום הרבה מאוד פורומים שעוסקים בקשיי/לקויות למידה ובהפרעות קשב וריכוז (כולל פורומים באינטרנט) ואני מאמינה ששם תוכל לקבל את המידע היותר רלוונטי ומהימן. לכן, ההמלצה שלי היא בגדול, להיעזר בפסיכיאטר ובפורומים שמתמחים בלקויות למידה. הם ידעו לסייע ולכוון בצורה הטובה ביותר. בהצלחה, מיכל
סגור