פורום לימודי סיעוד

מנהלת הפורום תשמח לספק לכם מידע לגבי אפשרויות לימודי סיעוד בארץ, כמו כן מטרת הפורום היא לשמש מקום מפגש למתעניינים בתחום.

אופיר | 15:30  28/12/09
שלום רב! התחלתי השנה לעשות את מסלול הסבה מקצועית למקצוע סיעד בבית חולים הדסה עין כרם,ואני פשוט לא בטוח שהבנתי לגמרי איך הולכת הפרוצדורה לקבלה לקורס על בסיסי.מהם התנאים לכך? האם אני יכול ללכת לכך על דעת עצמי? או שרק דרך הדסה הדבר אפשרי? האם אני יכול לקחת קורס על בסיסי רק בנושא שגם בנו אי עובד? ועד כמה הדבר אכן תורם לטטח האורך גם מבחינת שכר.אודה לכם על תגובה שלכם.
אמירה שגיב | 19:51  28/12/09
כדי להגיע לקורס הל בסיסי עליך ראשית לסיים את לימודי ההסבה ולעמוד בהצלחה בבחינה הממשלתית. אח"כ עליך לצבור שנת ניסיון בעבודת הסיעוד וכן לעות סמינריון בסיעוד שישווה את התואר הראשון שלך לתואר בסיעוד וזאת כדי להתקבל לקורס העל בסיסי. זוהי דרישת בסיסי. רק אז אתה יכול להתחיל את תהליכי הקבלה לקורס. אם מקום העבודה לא מאשר לך לצאת לקורס, מה שמבטיח לך השתתפות כספית בעלות הקורס ובמימון ימי עבודה, הרי שאתה יכול לצאת על דעת עצמך כל זמן שלא תאבד את מקום העבודה מבחינת השעות שהדבר יגזול ממך. נושא הקורס בד"כ צריך שיהיה קרוב לנושא בו אתה עוסק בסיעד אם כי אינו חובה. העיסוק בתחום יעזור לך בתהליכי הקבלה השונים. מבחינת הקשר לשכר, הרי שאם אתה חוזר לתחום שבו אתה עובד בו יכולת ההתקדמות שלך תהיה טובה יותר בעקבות הקורס. אז שיהיה לך המשך לימודים מוצלח
אדי | 10:26  29/12/09
שכתסיים לימודי הסמכה ותעבור מבחן רישוי - תוכל להתקבל ללימודי הכשרה על בסיסית, אם ציון של מבחן הסמכה יהי יותר מ-85 - תוכל להתקבל חושפי, אם פתוח מזה - תצטרך לעבור מבחן כניסה ללימודי הכשרה על בסיסית (למטה מתצורף קישור לאתר עם חומרי הכנה למבחן זה). אין צורך בניסיון עבודה! (זה היה פעם - נכון לעיכשיו - אין דרישה כזאת), אך תצטרך לעבור סמינר (כ-3 חודשים) באוניברסיטה כדי לקדם תואר שלך לתואר סיעוד (המצאה דבילית של משרד הבריאות - פשוט תשלם עוד כסף...). אתה יכול לצאת ללימודי הכשרה על בסיסית ללא כל אישור של מקום עבודה - עלויות של קורסים כאלא - כ-10.000 ש''ח, משך - כשנה. אם מקום עבודה מעוניין - הוא יכול להשתתף בשכר לימודך, אבל יחייב אותך לעבוד במקום זה לפחות 3 שנים - לכן לא כדאי לך... לגבי רווחיות - לימודי על בסיסי הוא דבר משתלם - תוספת משכורת 500 ש''ח/חודש (כלומר - אתה מחזיר עלות הקורס בתוך שנתיים - ואז רווח נקי!). מצורף גם קישור לאתר עם חומרי הכנה למבחן כניסה ללימודי הכשרה על בסיסית -
סגור