שלומית | 10:48  03/03/09
אני רוצה ללכת ללמוד קורס שקשור להיי טק אבל אין לי מושג איזה איזה למדתי להנדסאי תוכנה מכיוון שיש שכר גבוה ותנאים וכול זה אבל גליתי שזה ממש משעמם אותי וכעיקרון אני יודע שיש הרבה תוחמים בעולם ההיי טק ואני לא מכיר את רובם ולא יודע מה באמת אני אוהב ללמוד נגיד טכנאי PC נשמע נחמד אבל השכר לא ממש גבוה אולי מישהו יכול להמליץ לי מה כדי ללמוד בתחום ההיי טק? אבל משהו שלא קשור לתיכנות או הנדסת תוכנה
שלומית שלום, 1- בבחירתך באיזה מוסד לימודים ללמוד, ראשית ודאי כי המוסד שאת מעוניית בו- מורשה כמוסד הדרכה מטעם מייקרוסופט. רשימת מוסדות מופיעה באתר של מיקרוסופט. 2- קורס טכנאי PC או בשפתו המקצועית והנכונה "תחזוקת מחשבים אישיים" אינו מספיק לשוק העבודה, לכן רצוי לסיומו להמשיך ללימודי רשתות. 3- בחודשים האחרונים, המכללות עברו לפלטפורמה 2008 (החדשה של מייקרוסופט)- MCITP. 4- ישנם הבדלים בין המוסדות במרצים, בתכנים, עלויות הקורס (עם או בלי תשלום עבור הבחינות), מרכזי בחינה מורשים וכו'. 5- אני כן ממליצה על לימודי רשתות, מאחר וכל עסק בינוני-גדול "יושב" על רשתות, לכן דרישה לתחום קיימת. 6- קחי בחשבון שעד שתסיימי את הלימודים התקווה כי השוק יתעורר מחדש, אם כי נכון לעכשיו אנו בתקופה של אי וודאות מבחינת המשבר הכלכלי. במידה ותהיינה לך שאלות מקצועיות נוספות, אוכל להתיעץ בעבורך עם מנהל בי"ס למחשבים במכללת ר"ג ולחזור אליך. בהצלחה, מונה בר-גיל
שלומי כהן | 11:02  11/03/09
שלום שלומית אני ממליץ לך להתחיל ממקצוע של טכנאי מחשבים . אולי לא תרויחי הרבה בשנה הראשונה אבל זאת הכניסה הכי בטוחה לתחום הזה . אל תקשיבי למקומות או בתי ספר שממליצים לך להיכנס לקורסים מתקדמים . צריך להתחיל מלמטה כדי להצליח . הכי כדאי שתבדקי את הרמה שלך ורק אז תחליטי . אני עברתי קורס בג'ון ברייס אבל יש עוד מקומות טובים ...... בהצלחה
שלומי שלום, אני מאד שמחה שאתה מעלה את הנקודה של כמה קורס זה פרקטי לשוק העבודה הזו לדיון, כי היא מאד חשובה. ראשית, הרשה לי להתחיל בזה שלקורס זה אסור לקרוא "טכנאי PC", כי הבחינות הן לא של מה"ט, לכן על המכללות שמפוקחות בפיקוח התמ"ת ישנה חובה לקרוא לקורס "תחזוקת מחשבים אישיים". שנית, קורס תחזוקת מחשבים אישיים, כבר לא מאפשר בצורה חופשית כניסה לשוק העבודה, לכן הוא מהווה בסיס נהדר בעיקר לתחום הרשתות או הנתבים. שלישית, באותה מידה שמישהו אחד כן מוצא עבודה בתום הקורס, ישנם 10 בוגרים מולו שמתקשים למצוא עבודה עם הקורס. לדעתי, כשמישהו נמצא בפרשת דרכים ומחפש לימודי תעודה מעשיים, כדאי שהם אכן יהיו לימודים פרקטיים ולא רק כדי להוות מקור למכללות הגובות עבור הקורס הזה סכום נכבד. אני מעבירה ייעוץ על הקורס הזה במכללת ר"ג וגם לנו יש את הקורס במכללה, אך עדיין חשוב לי להיות כנה עם המתעניין שמגיע אלי לייעוץ ולומר לו כי לאחר הקורס הבסיסי הזה נדרשים לימודי הסמכה מקצועיים נוספים (למשל של מייקרוסופט), כי שוק המחשבים מאד תחרותי. זו בדיוק הסיבה לכך, שרב המכללות מתחילות עם מכינה בסיסית בחומרה ותוכנה לרשתות ולא מציעות את הקורס במפרט בודד. לידיעתך וכמובן המון הצלחה לך, מונה בר-גיל
סגור