פורום מדעי המחשב

בהנהלת: רונית אקשטיין  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מדעי המחשב לתואר ראשון ושני, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

רונית אקשטיין

יועצת לימודים של החוג למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל.

חמישים | 13:45  05/06/08
אני לפני הרשמה למכללה למנהל בראשון לציון לחוג למדעי המחשב. אם יש פה בוגרי החוג הנ"ל רציתי לשאול אותכם כמה שאלות: 1. הבנתי שהביקוש לעבודה בתחום עולה על ההיצע, האם נתקלתם בקושי במציאת עבודה לאחר גמר הלימודים? 2. שמעתי שהתואר טומן בחובו הרבה מתמטיקה. האם זו מתמטיקה בעומס שאני לא יוכל לראות מספרים יותר כל החיים? או משהו מתון יותר? כרגע אלו השאלות שלי.. אשמח לקבל תשובות... תודה לכולם וחג שמח...
חמישים | 18:39  05/06/08
רציתי גם לדעת מה השכר הממוצע כיום לבוגר תואר ראשון במדעי המחשב. תודה
עמית מאיר | 22:59  11/06/08
תוכל ללמוד על רמת השכר של בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב בקישור הבא: http://www.maskorot.co.il/tags/?tag=%D7%9E%D7%93%D7%A2%D7%99+%D7%94%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91
שלום לך, אמנם אינני בוגר החוג של מדעי המחשב במכללה למינהל, אך למיטב ידיעתי אין קושי מיוחד לבוגרים במציאת מקום עבודה. חשוב לדעת כי התכנית משלבת לימודים תיאורטיים מעמיקים וידע יישומי כך שבהיבט המעשי, יש לבוגרי התכנית יתרון בקליטתם הן בתעשייה והן באקדמיה ללימודי תואר שני במגוון תחומים, לאו דווקא במדעי המחשב. כמו כן התכנית כוללת גם פרויקט גמר לקראת סיום התואר, המאפשר לסטודנטים להתנסות בלימוד עצמי, במימוש רעיונות ובהרגלי עבודה על פי סטנדרטים תעשייתיים ואקדמיים, המכין אותם כיאות לקראת היציאה לשוק העבודה. לגבי לימודי המתמטיקה במהלך התואר: אין ספק שמתמטיקה מהווה חלק חשוב בלימודי מחשבים וטכנולוגיות מידע, אבל לדעתי אתה לא צריך להירתע מללמוד תחום זה רק בשל החשש ממתמטיקה. נתקלתי כבר בסטודנטים בוגרי 5 יח"ל במתמטיקה שלא מצאו את דרכם בלימודי מחשבים, ומצד שני יש לו מעט בוגרים מצטיינים במחשבים, שמתמטיקה זה לא התחום החזק ביותר שלהם. בהצלחה !
סגור