פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

יש לי תואר שני בביולוגיה ומעוניין לעשות הסבה לתחום הפיננסיים זמן רב משום שזהו תחום שיש בו עבודה(מובטל במקצועי). חשבתי על רו"ח (במסלול הסבה לאקדמאיים זהו מסלול ללא כלכלה)רציתי להתייעץ איתך האם יכול להיות שמסלול זה ימנע ממני להתשלב בתפקידים כמו זה של רו"ח במסלול הרגיל(הכולל כלכלה)?-ואם כן לאלו תפקידים לא אגיע?. 2.כולם אומרים שלימודי רו"ח קשים מאוד אבל מצד שני זהו מקצוע נדרש ומתוגמל ולא נחוץ תואר שני או דרישות נוספות בשביל להשתלב בחוץ, מצד שני ראיתי מודעות שמבקשים תואר ברו"ח או כלכלה( לכן זה קצת מבלבל מה ההבדל בין שני תפקידים אלו). שאלתי היא, האם ניתן להגיע למשכורות הדומות לזו של רו"ח דרך לימודי כלכלה+יעוץ השקעות (הבנתי שלימודים אלו קלים יותר)? 3.שאלה אחרונה: יש לי אפשרות ללמוד מנע"ס -מימון תואר 2 או כלכלה תואר שני או המסלול של רו"ח, על איזה מסלול היית ממליץ לי ללמוד מבחינה פקרטית כדי שאח"כ אוכל להשתלב בחוץ ולא יאמרו לי שחסר לי רקע ?, לי אישית נראה שמנע"ס - מימון תואר שני הכי קל וקצר ואולי אוכל לשלב לימודים לני"ע האם זה רעיון טוב או שיגידו לי שחסר לי רקע קודם? אשמח מאוד לתגובתך
רו"ח אפי לבקוביץ | 13:42  10/01/07
1. אינני מכיר את מסלול ההסבה ללימודי ראיית חשבון . בכל מקרה לימודי הכלכלה אינם הלימודים החשובים בהתמחות בחשבונאות אלא הקורסים השונים בחשבונאות ומיסים הם החשובים. לפיכך, אין לעניות דעתי מצב שבו לא תוכלי לעסוק במקצוע ראיית החשבון גם אם לא למדת כלכלה. 2. נושא המשכורות עולה לא מעט והתשובה היא אחת- בכל מקצוע שלומדים ניתן להרוויח בסופו של דבר בהתאם ליכולות המקצועיות והאנושיות. לכן השאלה לגבי גובה המשכורת אינה רלוונטית. 3. השאלה היא מה את רוצה לעשות. אם את רוצה לעסוק בראיית חשבון את חייבת ללמוד במסלול ראיית חשבון. אם את מעוניינת לעסוק בתחום שוק ההון את יכולה ללמוד, לדוגמא, תואר שני עם התמחות במימון ושוק ההון. בהצלחה
סגור