פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

איליה | 02:17  05/02/08
שלום, אני רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר 08. המסלול שאני רוצה ללמוד הוא מסלול משולב של חשבונאות ומשפטים. הבעיה היא כזאת, אני מתלבטת בין 2 מוסדות שלפי הבנתי נחשבים למוסדות מאוד יוקרתיים מבחינת שוק העבודה ואיכות ההוראה. המוסדות הם: 1.המכללה למינהל - ראשל"צ 2.המרכז הבין-תחומי - הרצליה אולי תוכלו לייעץ לי, באיזה מוסד עדיף לי לבחור? ואיזה מוסד יבטיח בצורה משמעותית יותר את המהלך וההתפתחות של הקריירה שלי? תודה מראש, איליה
אפי | 13:39  06/02/08
ללא ספק הייתי ממליץ לך על המכללה למנהל אני לומד שם כבר שנה שנייה ונהנה מכל רגע המרצים מדהימים, כאלו שבאמת מחוברים לתחום והגיעו ממנו בנוסף היחס שם כלפי הסטודנטים הוא אדיב ותומך מה שלעולם לא תמצא באוניברסיטה לדוגמא לגבי הבינתחומי אני לא ממש יודע אבל מה שבטוח זה שלמכללה למנהל יש הרבה יותר שנות וותק בתחום מה שמן סתם הופך אותה למוסד בעל שם נחשב יותר בשוק העבודה
איליה | 22:17  06/02/08
איזה תואר אתה לומד במכללה? ואיך המסלול המשולב (חשבונאות - משפטים) במכללה?
איליה שלום רב, התוכנית המשולבת היא תוכנית יחודית ויוקרתית. מדובר במסלול מאוד אינטנסיבי ומאוד דורש. הלימודים מתפרשים על 3.5 שנים(7 סמסטרים), 4 ימי לימודי מלאים לפחות. אחד מתנאי הקבלה לתוכנית הוא ראיון אישי, לכן אני ממליצה במקביל להתלבטות שלך לבדוק את סיכויים הקבלה שלך לתוכנית. הינך מוזמן לפנות למערך הייעוץ 03-9634114 בהצלחה,
אפי | 13:16  13/02/08
בלה בלה | 18:46  07/02/08
את בטוחה שאת רוצה חשבונאות? כדאי לך קודם לדבר עם סטודנטים....
אני סטודנט מנע"ס-חשבונאות במכללה למנהל ואני מאוד מרוצה. יש לי חבר שהתחיל במסלול המשולב בבינתחומי ומאוד התאכזב, בסוף הור פרש אחרי שנה. מה שבסופו של דבר הכריע את הכף, זאת היתה רמת הארגון, והתחושה שאין לך למי לפנות..לא היתה לו מערכת מובנת, היתה חפיפה בין בחינות. מניסיון לא סביר שדבר כזה יקרה במכללה למנהל בהצלחה,
היי דרור, אני סטודנט שנה שנייה בתוכנית למנע"ס-חשבונאות בבינתחומי. אני אמנם לא עושה את התוכנית המשולבת אבל אני מכיר את התוכנית בחשבונאות מאוד טוב. אני לא יודע מה בדיוק קרה לחבר שלך, אבל אני כן יודע שהתוכנית בחשבונאות מאוד קשה ולפעמים אנשים מעדיפים להפיל את האשמה על גורמים אחרים מסביב מאשר לקחת אחריות. לי יש תחושה שיש לי לאן לפנות והמערכת היא מובנית לחלוטין. בעניין החפיפה בבחינות, ייתכן וחבר שלך התחיל ללמוד משפטים-מנע"ס ורק בשנה שנייה הוסיף חשבונאות כך שנוצר מצב שהוא שנה ראשונה חשבונאות ושנה שנייה משפטים ומכאן לוח המבחנים שלו מעורבב בין כמה מסלולים ויכול להיווצר מצב שיהיה לו עומס או לא נוח. מעבר לזה, לתוכנית בחשבונאות יש נציגים שמטפלים בבעיות אל מול מנהלי התוכנית חוץ מהטיפול מול אגודת הסטודנטים אז יכול להיות שהוא לא פנה לנציגים שלו...
היי איליה, כתבתי פה בדיוק בעניין הזה לפני כמה ימים. שוב נשמעת כאן הטענה שהמכללה למנהל ותיקה יותר. נכון! האם זה באמת מועיל יותר וטוב יותר? לדעתי לא! כל החשבונאות שינתה פניה בשנתיים האחרונות עם התקנים החדשים IFRS ולכן הותק מאבד כאן משמעות כל הקורסים נבנים מחדש, החומר שונה. בתוכנית בחשבונאות חלק בלתי מבוטל מהמרצים מגיעים מהמשרדים הגדולים ובכך נותנים ערך מוסף של ניסיון מהשטח. המרכז הבינתחומי גדל בקצב מטורף מבחינת כמות סטודנטים, בונים בניין נוסף, מגדילים את הספריה וסביבת הלימודים שם חדשה, עדכנית ונעימה. אני, מסיבות רבות, בחרתי בבינתחומי ואני לא בא לגרוע משום מוסד אחר, ואני בטוח שגם אתה תעשה את השיקולים שלך. אני מאמין שהתואר שלי יהיה איכותי, ובשביל לבדוק את זה התקשרתי פעם למחלקת רישום לתואר שני אקזקיוטיב באוניברסיטה מאוד נחשבת בארץ ושאלתי אותם מה צריך בשביל להתקבל. הם אמרו לי את הממוצע של תואר ראשון מאוניברסיטה שצריך וכשאמרתי להם שלמדתי בבינתחומי הם אמרו לי שזה לא שונה (כי הם מבקשים ממוצע גבוה יותר מתואר של חלק מהמכלות)ולמקום יש שם מאוד טוב ובין היתר בגלל זה ביטלתי שם את ההרשמה שלי לתואר ראשון ובאתי למרכז הבינתחומי. הבינתחומי תמיד נחשב מקום טוב ללמוד מהרבה סיבות, תעשה גוגל ותראה מה תמצא, לפני שנה הוא קיבל את אחד המקומות הגבוהים ביותר באיזה מבחן עולמי שבדק את רמת לימודי מנהל עסקים במוסדות בארץ.
לא הכול ורוד בבינתחומי את מציירת את המקום הזה כאילו זו המכללה הטובה ביותר עם היחס הטוב ביותר והיא ממש לא. לא תמיד צריך להאשים את הסטודנט הרבה פעמים וגם במקרה הזה הייתה זו אשמתו של הבינתחומי שלא גילה התחשבות כך שכל עוד שאת לא יודעת בדיוק במה מדובר עדיף שלא תגני על ה"מלאך" שנקרא הבינתחומי
שלום רב, בתור סטודנט לחשבונאות (מחזור ראשון) במרכז הבינתחומי אני ממליץ לך בחום לבחור במוסד זה. תחילה הרשי לי להתייחס לגביי שאלתך בנוגע להשקפת המעסיקים לגבי המוסדות שציינת: המרכז הבינתחומי בשיתוף עם חמשת הפירמות הגדולות בארץ לראיית חשבון (שלוחות של ה-BIG5 בעולם) עורכות כבר בשנה הראשונה ימי מפגש מרוכזים לסטודנטים במרכז הבינתחומי. מטרת המפגשים מצד אחד לקבל מידע על כל פירמה והיחודיות שלה ומצד שני למשוך את הסטודנטים לסטאז' בפירמה. מיד בתום השנה הראשונה ניתנת האפשרות לחתום באחת הפירמות לסטאז' שיערך בתום הלימודים. מבחינה זאת שני דגשים עיקריים: הראשון התייחסות המרכז הבינתחומי לסטודנטים (מעבר ללימודים דאגה לסטאז' ותעסוקה) והשני היחס של המעסיקים למרכז. נכון שהמרכז הוא מוסד צעיר יחסית (קיים כבר 13-14 שנה) ובמיוחד תוכנית החשבונאות שלו (השנה התחיל מחזור שני). יחד עם זאת, חשוב לציין שבענף החשבונאות אשר מתחדש בימים אלו עם תקנים חדשים (IFRS), אין כמעט רלוונטיות לוותק של המוסד (במיוחד לא ב% ההצלחה במבחני הלשכה). לעומת זאת, יש חשיבות רבה לתמיכה שהמרכז מעניק לסטודנטים ובמיוחד השמת דגש על חדשנות, מצוינות ובינתחומיות. לגביי האחרון זוהי אחת ממטרותיו העיקריות של המרכז והסיבה לאחת מההצלחות הכבירות שלו שממחישה את מעמדו המוביל בין המוסודת האקדמיים היום (דוגמא לכך היא השתלבות תלמידי התואר המשולב משפטים-מנע"ס במשק ויחס משרדי עו"ד אליהם). חשוב להדגיש כי התואר המשולב בחשבונאות סובב סביב שלושה תחומים עיקריים: משפטים-מנע"ס-חשבונאות (יתרון נוסף). בתור סטודנט שנמצא במהלך לימודיו האקדמיים, ברצוני לתת לך עוד כמה נקודות למחשבה וטיפים. ישנה חשיבות רבה לערך המוסף שהמוסד מעניק לסטודנט. הלימודים הם לימודים, אך הערך המוסף הוא זה שנותן את המקפצה להצלחה ולהגשמה אישית. אצלנו במרכז ישנה חשיבות רבה לחיים מחוץ ללימודים, לידע לא אקדמי (אשר מעניק ראייה רחבה) וטעימה מהפרקטיקה (ימי עיון, הרצאות של אנשי עסקים ומנכ"לים מכל המשק הישראלי והבינלאומי, כנס הרצליה שמשלב פוליטיקה וכלכלה, מועדון היזמות, מועדון הדיבייט-אלופי הארץ ועוד דוגמאות רבות שהדף קטן מכדי להכיל אותן). החיים במרכז מעניקים הרגשה של משפחה קטנה, ומסלול החשבונאות נחשב למעין יחידת עילית שכן רק הבולטים ביותר מתקבלים (ציונים לא מספיקים, חשוב הנופח האישי-ראיונות). בראש תוכנית לחשבונאות עומד ד"ר אייל סולגניק (משנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים IDB, בעברו תפקיד ברשות לניירות ערך). מנהל התוכנית רו"ח שלומי שוב. שניהם ביחד וכל אחד לחוד מובילים את תהליך שינוי התקינה והכנסת תקני החשבונאות החדשים (IFRS) למשק הישראלי. במרכז יש יחידות רבות שמטרתם לדאוג לרווחת הסטודנט במהלך שנות לימודיו ובין היתר גם לאחר מכן. בנוסף קיים ארגון של בוגרים שמועסקים במגוון תפקידים במשק, הארגון מפגיש בין סטודנטים צעירים לבוגרים ויוצר דינמיקה שברוב המקרים מביאה להעסקת הסטודנט בחברה בה עובד הבוגר (הרגשה של משפחה אחת / גאוות יחידה - כבר אמרתי?!) כל העובדות הנ"ל ידועות לכלל המעסיקים במשק ולכן מהווים יתרון משמעותי מול מוסדות אחרים. לכן אני ממליץ בחום על המרכז הבינתחומי ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך (אולי מתישהו גם נפגש).
שלום רב, בתור סטודנט לחשבונאות (מחזור ראשון) במרכז הבינתחומי אני ממליץ לך בחום לבחור במוסד זה. תחילה הרשי לי להתייחס לגביי שאלתך בנוגע להשקפת המעסיקים לגבי המוסדות שציינת: המרכז הבינתחומי בשיתוף עם חמשת הפירמות הגדולות בארץ לראיית חשבון (שלוחות של ה-BIG5 בעולם) עורכות כבר בשנה הראשונה ימי מפגש מרוכזים לסטודנטים במרכז הבינתחומי. מטרת המפגשים מצד אחד לקבל מידע על כל פירמה והיחודיות שלה ומצד שני למשוך את הסטודנטים לסטאז' בפירמה. מיד בתום השנה הראשונה ניתנת האפשרות לחתום באחת הפירמות לסטאז' שיערך בתום הלימודים. מבחינה זאת שני דגשים עיקריים: הראשון התייחסות המרכז הבינתחומי לסטודנטים (מעבר ללימודים דאגה לסטאז' ותעסוקה) והשני היחס של המעסיקים למרכז. נכון שהמרכז הוא מוסד צעיר יחסית (קיים כבר 13-14 שנה) ובמיוחד תוכנית החשבונאות שלו (השנה התחיל מחזור שני). יחד עם זאת, חשוב לציין שבענף החשבונאות אשר מתחדש בימים אלו עם תקנים חדשים (IFRS), אין כמעט רלוונטיות לוותק של המוסד (במיוחד לא ב% ההצלחה במבחני הלשכה). לעומת זאת, יש חשיבות רבה לתמיכה שהמרכז מעניק לסטודנטים ובמיוחד השמת דגש על חדשנות, מצוינות ובינתחומיות. לגביי האחרון זוהי אחת ממטרותיו העיקריות של המרכז והסיבה לאחת מההצלחות הכבירות שלו שממחישה את מעמדו המוביל בין המוסודת האקדמיים היום (דוגמא לכך היא השתלבות תלמידי התואר המשולב משפטים-מנע"ס במשק ויחס משרדי עו"ד אליהם). חשוב להדגיש כי התואר המשולב בחשבונאות סובב סביב שלושה תחומים עיקריים: משפטים-מנע"ס-חשבונאות (יתרון נוסף). בתור סטודנט שנמצא במהלך לימודיו האקדמיים, ברצוני לתת לך עוד כמה נקודות למחשבה וטיפים. ישנה חשיבות רבה לערך המוסף שהמוסד מעניק לסטודנט. הלימודים הם לימודים, אך הערך המוסף הוא זה שנותן את המקפצה להצלחה ולהגשמה אישית. אצלנו במרכז ישנה חשיבות רבה לחיים מחוץ ללימודים, לידע לא אקדמי (אשר מעניק ראייה רחבה) וטעימה מהפרקטיקה (ימי עיון, הרצאות של אנשי עסקים ומנכ"לים מכל המשק הישראלי והבינלאומי, כנס הרצליה שמשלב פוליטיקה וכלכלה, מועדון היזמות, מועדון הדיבייט-אלופי הארץ ועוד דוגמאות רבות שהדף קטן מכדי להכיל אותן). החיים במרכז מעניקים הרגשה של משפחה קטנה, ומסלול החשבונאות נחשב למעין יחידת עילית שכן רק הבולטים ביותר מתקבלים (ציונים לא מספיקים, חשוב הנופח האישי-ראיונות). בראש תוכנית לחשבונאות עומד ד"ר אייל סולגניק (משנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים IDB, בעברו תפקיד ברשות לניירות ערך). מנהל התוכנית רו"ח שלומי שוב. שניהם ביחד וכל אחד לחוד מובילים את תהליך שינוי התקינה והכנסת תקני החשבונאות החדשים (IFRS) למשק הישראלי. במרכז יש יחידות רבות שמטרתם לדאוג לרווחת הסטודנט במהלך שנות לימודיו ובין היתר גם לאחר מכן. בנוסף קיים ארגון של בוגרים שמועסקים במגוון תפקידים במשק, הארגון מפגיש בין סטודנטים צעירים לבוגרים ויוצר דינמיקה שברוב המקרים מביאה להעסקת הסטודנט בחברה בה עובד הבוגר (הרגשה של משפחה אחת / גאוות יחידה - כבר אמרתי?!) כל העובדות הנ"ל ידועות לכלל המעסיקים במשק ולכן מהווים יתרון משמעותי מול מוסדות אחרים. לכן אני ממליץ בחום על המרכז הבינתחומי ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך (אולי מתישהו גם נפגש).
סגור