פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אסף | 20:34  01/07/08
שלום, יש לי תואר BSC במדעי המחשב. עבדתי ואני עדיין עובד בחברת היי טק בתפקיד פיתוח, איפיון ובדיקות. הגעתי למסקנה, שזה ממש לא התחום שלי. אני מתחיל באוקטובר לימודי חשבונאות לבוגרי תואר אקדמי, ואת ההתמחות ניתן להתחיל כשנה וחצי לאחר תחילת הלימודים. 1. מתי כדאי לשלוח קו"ח למשרדי רו"ח לשם קבלה להתמחות? 2. שמעתי שיש התמחות אפשרית בביקורת מערכות מידע. השאלה היא האם יש טעם להתמחות בביקורת מערכות מידע אם אני ממש לא מתחבר לתחום התוכנה בעיקר ולפיתוח בפרט? האם מבקר מערכות מידע עוסק בפיתוח גם? אני מאוד אוהב לעבוד עם מספרים, חישובים וזו הסיבה שהחלטתי לעשות הסבה לכיוון ראיית החשבון. האם מבקר מערכות מידע מתעסק יותר בפן החשבונאי? האם זו עבודה תבניתית יותר ומוגדרת או משתנה ודינאמית כל הזמן? (זו אחת הסיבות העיקריות שהחלטתי לעשות הסבה. אני מעדיף עבודה שהיא יותר ברורה ומוגדרת. העבודה בתחום התוכנה היא הכי דינאמית שיכול להיות. כל יום נראה שונה מהיום שהיה לפניו) תודה ! אסף
אורן | 01:09  02/07/08
משרדים מחזרים אחרי סטודנטים והם באים למוסדות לגייס... שנית תתחיל ללמוד קודם כי צריך ציונים. העבודה בחשבונאות תבניתית אז מומלץ לך להתעניין בנושא לפני שאתה בורח ממחשבים. ולגבי דינאמיות תסביר למה הכוונה? אני לא מאמין שבמחשבים כל יום ישבת לפתח משהו חדש נכון? בחשבונאות זה גם רוטינה.
אסף | 14:09  02/07/08
הכוונה בדינאמיות היא שהעבודה כל הזמן משתנה ולא חוזרת על עצמה כמעט. זה נובע מעומס המידע וכמות הידע שדרושה כדי לעבוד. לאו דווקא לפתח כל יום משהו חדש. אתה מתחיל לפתח, נתקע בהרבה דברים. יש הרבה מאוד שלבים שצריך לעבור. אם יש באגים אז צריך להתחיל לשבור את הראש ולהבין מי נגד מי. כל פעם קורה משהו אחר ודרך ההתמודדות איתו כל פעם שונה. אין כמעט רוטינות.
רו"ח איל שרבי | 16:53  06/07/08
1. למשרדים הגדולים נהוג לשלוח בתום שנה א' לבינוניים והקטנים חכה עד קצת לפני שנת ההשלמה. 2. ביקורת מערכות מידע זה לא פיתוח. אני ממליץ לך לקרוא בפורום תשובות של מנהל לשכת מנתחי מערכות מידע על התפקיד והיתרונות, אתה תמצא לדעתי שזה שונה ממה שאתה חושב שזה...
1. אבל אני יודע שמי שלומד לתואר ראשון בחשבונאות שולח קו"ח בתום שנה א', שיש לו עוד שנתיים עד שהוא יתחיל את ההתמחות. אם אשלח בסוף שנה א' קו"ח למשרדים הגדולים, זה יהיה כחצי שנה לפני שאוכל להתחיל את ההתמחות. אין בזה כדי להקטין את סיכויי להתקבל למשרדים הגדולים? 2. קראתי את מה שהיה כתוב, אך המידע כללי מידי. האם יש אתרים או חומר מקצועי בנושא כדי שאוכל להתרשם יותר לעומק? האם ביקורת מערכות מידע זו עבודה שקשורה לניתוח מערכות? זו עבודה שבלונית ותבניתית יחסית כמו הביקורת הרגילה ושאר העבודה בתחום? אילו מיומנויות וכישורים נדרשים ממבקר מערכות מידע? האם דרוש ידע טכנולוגי נרחב ? האם זו עבודה עצמאית או בצוות? תודה ! אסף
שלום אסף, רציתי לשאול אותך, אני גם בוגר לתואר B.Sc בהנדסת אלקטרוניקה אחרי הסבה לפיתוח תוכנה, הבנתי גם שהתחום הזה ממש לא בשבילי בגלל אותן סיבות שציינת. רציתי לשאול אותך מה מקנה לי התואר שברשותי, האם זה מקצר לי את הלימודים ואם אפשר לשאול, לאן נירשמת?
יש לך מסלולים מיוחדים לבעלי תואר אקדמי (כל תואר) והם קצרים יותר. רובם לא מעניקים תואר עד כמה שאני יודע ואתה לומד ת'כלס ישר לקבלת רישיון. נרשמתי לאוניברסיטת בר אילן - לומדים שם 7 סמסטרים רצופים כולל סמסטר קיץ (סה"כ שנתיים וסמסטר). את ההתמחות אפשר להתחיל כבר לאחר 5 סמסטרים ואז מתחילה שנת ההשלמה. המסלול נוח כי הוא יום וחצי בשבוע ואפשר לשלב עבודה עם זה. יש גם את היתרון של ללמוד באוניברסיטה. העניין הוא שצריך לפני הלימודים לעשות השלמות של 2 קורסים בכלכלה, קורס בחשבונאות, קורס במימון, מתמטיקה וסטטיסטיקה. אם כבר עשית חלק מהם תקבל פטור. בעיקרון יש לך יתרון במשרדים להתקבל להתמחות בביקורת מערכות מידע ומשם אתה יכול להיות מנתח מערכות. יהיה לך יתרון גדול בחברות היי טק בגלל הידע הרב. היתרון הגדול שאפשר להתמחות גם במיסים או בביקורת, ואח"כ אתה יכול להגיע לכל תפקיד שקשור לכספים. תואר ככה בראיית חשבון זה 4 שנים וחצי + התמחות. זה חוסך הרבה...
סגור