פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

הראל | 11:08  12/06/07
אני לומד כלכלה וחשבונאות בשנה ב' ושואף לעבור לארה"ב וברצוני לעבוד שם כרו"ח. יני יודע האם השמועות על שינוי התקינה לבינלאומית אכן תשפיע. איזה תחומים לדעתך יכולים לעזור לי להשתלב בארה"ב? באיזו התמחות היית ממליץ להתמקצע? תודה
רו"ח אפי לבקוביץ | 17:34  12/06/07
התקינה האמריקאית שונה מהבינ"ל, קשה להעריך את השפעת התקינה הבינ"ל על השוק האמריקאי ואם הם יאמצו אותו. לגבי המקצוע, כאמור כדי לעסוק שם עליך לעבור בחינות כדי להיות רו"ח אמריקאי (זה לא אותו רישיון). כדי להשתלב שם אני ממליץ בארץ לעסוק בביקורת של חברות שנסחרות בארה"ב (אז יש להכין ולבקר דוחות אמריקאים) גם תחום המחשיבים יכול להיות מתאים. בהצלחה..
תחום המחשבים הכוונה לתת חוות דעת על מערכות מידע שקשורות בחשבונאות? למה הכוונה?
ד"ר דן אלנתן | 08:49  16/06/07
מספר פרטים משלימים: תלמיד ממדינה זרה הרוצה לשבת לבחינות הארציות לקבלת רשיון רואה חשבון בארה"ב חייב לעבור תהליך של אישור הרקע האקדמי שלו. הרשיון ניתן על ידי לשכת רו"ח של המדינה הספציפית, ובהתאם למדינה בה המועמד רוצה לקבל רשיון עליו לעבור תהליך אישור הרקע האקדמי דרך סוכנות פרטית המוסמכת לאשר זאת. יש מדינות שדורשות 120 שעות קרדיט (שזה פחות או יותר תואר אקדמי ישראלי) אבל כמחצית המדינות ויותר דורשות 150 שעות קרדיט וזה אומר ששנת ההשלמה צריכה גם היא להיספר, ושהסוכנות תקבל את הטענה של המועמד ששנת ההשלמה היא שנה אקדמית לכל דבר ועניין (מנסיון אני יכול לומר שזו לא הסכמה אוטומטית). בסיום תהליך ההרשאה יש לעשות את הבחינות הארציות (4 בחינות, אין פטורים למיטב ידיעתי). לגבי שנות התמחות, יהיו מדינות שיקבלו עבודה קודמת כנסיון, ויהיו כאלה שידרשו נסיון מקומי. במהלך התקופה ניתן לעבוד במשרד רו"ח ברמה של מתמחה ואיש ביקורת אבל ללא סמכויות של רו"ח. מומלץ להיכנס לאתר לשכת רו"ח האמריקאית או לאתרים של הלשכות במדינות הספציפיות שמעניינות אותך. www.aicpa.org
רו"ח | 18:53  17/06/07
אם סיימתי תואר ראשון בתחום אחר ולאחר מכן סיימתי ראיית חשבון במסלול "חשבונאות לאחר תואר" (מסלול מזורז שבו לומדים רק קורסים רלוונטים בחשבונאות ושנת השלמה ובסוף ניגשים לבחינות המועצה) זה מספיק בשביל הכרה כשעות קרדיט? האם ניתן לעבוד בתפקידים של רו"ח גם ללא קבלת הרישיון ? האם דרך תואר שני במנע"ס אפשר להבחן במבחנים הללו כדי לקבל רשיון רו"ח מוסמך בקנדה? (דרך התמחות חשבונאות )
ד"ר דן אלנתן | 23:23  17/06/07
איני יודע מה יוכר ומה לא יוכר - התהליך אינו אחיד, האישור ספציפי לכל מדינה, ונתקלנו כבר במצבים שסוכנות אימות אחת לא הסכימה לקבל מה שסוכנות שניה הסכימה לקבל. ניתן לעבוד במשרד רואה חשבון אם למדת חשבונאות - לדעתי גם התוכנית לאחר תואר מספיקה - אבל יש ציפיות שתשלים בחינות תוך פרק זמן סביר. כיום יש מחסור בארה"ב בחשבונאים ולכן זה אמור להיות יחסית קל יותר למצוא עבודה. קנדה זה משחק אחר לגמרי ויש לפנות ללשכת רואי החשבון הקנדית לקבל הנחיות. הנסיון המצומצם שלי מראה שהם קשוחים יותר, אבל אולי זה רק מקרה. בהצלחה.
ללל | 22:38  31/12/09
gfgfgfgfgfgf
סגור