פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אני יודע שאחוז המעבר בבחינות של מועצת רואי חשבון אינם מפורסמים אך במוסדות מעריכים שהם נעים באיזור ה60-70% בפיננסית ובאיזור ה50% ומעטה בביקורת. לא מזמן אחד הותיקים במשרד הראה לי בחינת מועצה בפיננסית משנת 87 שנראתה הרבה יותר קלה ממה שיש היום (יותר כמו הדוגמאות הבסיסיות שניתנות בשיעורים)וטען שהיו ניגשים אז 100-150 נבחנים ועוברים בערך 50% מתוכם. השאלה שלי היא אם יש למישהו מושג אם באמת אחוזי המעבר בפיננסית אכן עמדו סביב ה-50% באמצע שנות ה80 למרות שניגשו עשרות נבחנים ולמרות שהרמה על פניה נראתה הרבה יותר נמוכה (למרות שזה לא אומר כלום כי אולי גם ההוראה היתה פחות טובה והבדיקה היתה יותר נוקשה)? זה מסקרן אותי סתם כדי לדעת איך רמת הקושי בלהיות רואה חשבון היתה פעם לעומת היום ואני אשמח לכל תגובה של מי שיש לו מושג בדבר. תודה
רו"ח איל שרבי | 17:13  21/10/07
קשה לי להגיד לך כיוון שמקצוע ראיית החשבון עבר שינויים מהותיים גם בתחום החשבונאות וגם בתחום הביקורת (תהליכי גלובליזציה ותקינה מתקדמת, פרשיות בעולם החשבונאות כגון אנרון וכד')דבר שכמובן השפיע על הקושי במבחני המועצה. תודה
סגור