פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

לימור | 18:01  31/12/06
מיכל שלום, אני סיימתי השנה תואר ראשון באמנויות העיצוב + תעודת הוראה וגיליתי לצערי שתחום הגרפיקה לא מעניין אותי ואני לא רואה קריירה או עתיד שם. שני התחומים שהכי מעניינים אותי הם פסיכולוגיה ואומנות ואני כעת בהתלבטות קשה האם להמשיך בלימודי תעודה לתראפיה באמצעות אמנות - לימודים אשר אורכים 3 שנים, עולים 20,000 ש"ח לשנה ובסופם אני יוצאת רק עם תעודה שלא מבטיחה לי דבר, או שמא להתחיל הכל מההתחלה וללמוד פסיכולוגיה תואר ראשון? תודה רבה, לימור
מיכל תירוש | 16:17  01/01/07
הי לימור, כמו הרבה מהשאלות כאן בפורום, הדרך לענות על שאלתך היא בעצם להבין מה את רוצה לעשות בהמשך הדרך. האם את רוצה ללמד אומנות? לטפל באנשים באמצעות אומנות? משהו אחר? אם את מעוניינת באחת מהאפשרויות הראשונות שציינתי, אין טעם ללכת ללמוד עכשיו פסיכולוגיה, מאחר והתואר הראשון לא יקנה לך בכל מקרה מקצוע ואם אחריו תפני בכל מקרה ללימודי תרפיה באומנות, אז בעצם, למה לא לפנות מעכשיו. כך גם לגבי הוראת אומנות...זה משהו שאת יכולה לגשת אליו כבר עכשיו אז חבל להתחיל הכול מחדש. בנוסף, גם אם יהיה לך תואר ראשון בפסיכולוגיה, אף אחד לא יכול להבטיח לך מה יקרה אח"כ... אם הכיוון הוא אחר, כבר נכנסים שיקולים אחרים לעניין. בכל מקרה, לגבי תואר ראשון בפסיכולוגיה, לא ברור לי מה את רוצה להשיג בכלך שתלמדי תואר ראשון בכיוון זה. האם השאיפה היא להיות פסיכולוגית? אם כן- שווה ללכת, כי אז יש צורך בתואר ראשון בתחום כדי להמשיך בתואר שני. עם זאת קחי בחשבון שכדי להיות פסיכולוגית צריך עוד לימודים של במינימום 5 שנים, וגם הרבה מזל כדי שתוכלי להתקבל לתואר שני. אם הכיוון הוא לא להיות פסיכולוגית, כאמור, אני מציעה להבין מה כן הכיוון. חבל לרוץ סתם לעוד תואר, שבסופו שוב תמצאי עצמך בצומת. בהצלחה, מיכל
סגור