פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

רווית | 17:59  02/01/07
היי מיכל מה שלומך? רציתי להגיד לך שביררתי עם אוניברסיטת חיפה לגבי תנאי הקבלה של ריפוי בעיסוק, ושם הודיעו לי שאני חייבת מתמטיקה 4 יחידות - מה שאין לי. מוזר, בכל האתרים שחיפשתי מידע, אף פעם לא ראיתי שדורשים זאת. להשלמת הבגרות מתחיל קורס בפברואר, ואני רק ניגשת לפסיכומטרי בפברואר. זה מאוד אינטנסיבי, וכמו כן מאוד יקר. (ודורש הרבה אנרגיות) אני לא בטוחה מה לעשות עם עצמי, מצד אחד תנאי הקבלה מאוד דורשים, והתחרות מאוד מאוד גדולה. אני לא רוצה לעשות פסיכומטרי אלפי פעמים ועדיין לא להתקבל. מה את מציעה לי לעשות? את מכירה מכללה ידועה שמלמדת את התחום שהיית ממליצה עליה? הם קצת איכזבו אותי עם תנאי הקבלה, אני לא רוצה להשלים את הבגרות, כמו כן, לא אוכל ללמוד שנה הבאה כפי שארצה מפני שיש להם מועדי חורף/קיץ (לאוניברסיטאות שמקבלות את הציונים) זה גורם לי לא לרצות אולי ללמוד באוניברסיטה למרות שאני מאוד רציתי וזה הכיוון שראיתי את עצמי, או אולי אפילו לשנות תחום. מה עושים? תודה רבה רווית
מיכל תירוש | 15:56  04/01/07
הי רווית, לצערי, לא ידוע לי על מכללה בה ניתן ללמוד ריפוי בעיסוק. כך שאם זה התחום שבו את מעוניינת ואין אחר, כנראה שלא היה מנוס מלנסות ללמוד באוניברסיטה. ובאשר לנתוני הקבלה- זה אכן דבר מאוד מתסכל להשלים ולשפר בגרויות, ללמוד לפסיכומטרי, וכו', אך לצערנו, נראה שאין ברירה. מה גם שקחי בחשבון שזו בעצם רק ההתחלה- הלימודים האלה הם רק מעין הכנה לכך שלפניך עוד לפחות 3 שנים "אינטנסיביות, יקרות ודורשות אנרגיות"- כך שאם אין לך כרגע את הכוחות לכך, מה יהיה אח"כ? אין בכוונתי לדכא, אך זה משהו שצריך לקחת בחשבון. באשר לחפיפה בין מועד הפסיכומטרי למועד בו מתחיל הקורס במתמטיקה- הפסיכומטרי אמנם דורש השקעה, אך זה משהו שיסתיים עד פסח, ואז יהיה עוד זמן עד הבגרות. כך שבעצם אולי בתחילת הדרך לא תתני את כול כולך ללימודי המתמטיקה, בגלל הפסיכומטרי, אך לאחר מבחן זה יהיה לך זמן לעבוד על הבגרות (שלדעתי בסביבות יוני, לא?). אז אמנם זה לא אידאלי ולחוץ, אך בגדול, אם זה חשוב לך להתחיל ללמוד בשנת הלימודים הבאה, אולי בכל זאת זה אפשרי. כך שתשובתי להתלבטות שלך היא לקבל החלטות ביחס למה שיותר חשוב לך- האם אתה "נעולה" על הכיוון הזה, או שאחרים גם יתאימו? אם זה דווקא הכיוון הזה- האם יהיה כ"כ נורא אם תתחילי שנה אחרי (איני זוכרת אם כתבת בת כמה את, אך זה בכל מקרה החלטה אישית)? אם גם כאן התשובה היא בהכרח כן- בדקי האם ניתן לעמוד במצב העמוס שבכל זאת יאפשר לך להתחיל ללמוד מה שאת רוצה בשנה הקרובה. בהצלחה, מיכל
סגור