פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

הייתי רוצה לדעת,האם יש הבדל בין שני המסלולים הנ"ל אם לומדים חשבונאות,בסוף יוצאים רואי חשבון בשני המקרים,לא? תודה
מיכל תירוש | 13:01  11/01/07
עקרונית, אם מדובר על לימודים במסלול דו- חוגי בו את מצרפת חשבונאות עם תחום נוסף, את יוצאת בסוף כאילו סיימת שני תארים- האחד בחשבונאות, והשני בתחום הלימודים השני. כך שכן, עקרונית אחרי לימודים כאלה ועמידה בבחינות הדרושות, הסטאז' וכו' ניתן לעבוד כרואת חשבון. ההבדל בין שני המסלולים שציינת, אם כן, זה מה שאת לומדת מעבר לחשבונאות. במקרה של כלכלה, את לומדת מקצוע נוסף (להיות כלכלנית) בעוד שבמנהל עסקים מקבלים ידע וכלים בסיסים בתחום הניהול. עכשיו השאלה היא מה את מעדיפה ומה נראה לך יותר פרקטי/ כדאי/ משתלם וכו'. בהצלחה, מיכל
לי אישית ,תואר בכלכלה נשמע יותר פרקטי,יכולת ניהול וסמכותיות הם לא הצדדים הדומיננטיים באופי שלי. אני אוהבת להשקיע בדברים שהם תכל'ס,שרואים תוצאות בסוף. על פי ניסיונך הרב בתחום הייעוץ,ומידע על ביקוש בשוק וכל הכרוך במציאת עבודה בתחום מסויים (קושי של רעיונות עבודה וכו..) מה הצעתך? תודה רבה על הייעוץ
מיכל תירוש | 15:01  11/01/07
הי רונית, את שואלת שאלה שאין עליה תשובה יחידה, וכדי להבין למה, אנא קראי את תשובותי לאלי ששאל שאלות דומות בימים האחרונים ולגבי התחומים בהם את עצמך התעניינת. מה שכן- אם ההתלבטות היא בין לימודי ניהול לבין לימודי כלכלה, ההבדל העיקרי הוא שאחרי לימודי כלכלה את יוצאת עם מקצוע, דבר שלימודי ניהול לא מקנים. בנוסף, הסיכוי שיתנו לך לנהל ללא כל ניסיון (גם אם למדת זאת) קלוש למדי, וגם את זה יש לקחת בחשבון. וכן, אם את מציינת שאינך חשה שמתאים לך לנהל, אז נשמע שממש לא כדאי לך לפנות לכיוון כזה, או לפחות לא עכשיו. בהצלחה, מיכל
סגור