פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שני | 14:30  14/01/07
שלום שמי שני אני רוצה להתחיל ללמוד אבל בקשיים באיזה תחום לבחור! בתיכון למדתי עיצוב גרפי, אומנות העיצוב וכל תחומי העיצוב מענינים אותי מאוד... אני בדילמות מה ללמוד כי אני גרה בטבריה ואין פה הרבה אופציות עבודה בתחום זה.. אני רוצה ללמוד משהו שבעתיד יתרום לי גם כדי להשיג עבודה בבקשה עזרי לי ותכווני אותי בתודה שני
מיכל תירוש | 10:41  15/01/07
הי שני, תראי, את מתארת כאן דילמה בין שני שיקולים- האחד פניה לכיוונים אליהם את נמשכת (משהו מתחום העיצוב והאומנות) והשני- מקצוע בו תוכלי להשיג עבודה במקום מגוריך. מה שעליך לעשות זה לקבל החלטה מה יותר חשוב לך, ולכוון את צעדיך בהתאם. אם תחליטי שמה שחשוב זה מקצוע בו תוכלי למצוא בטבריה עבודה- אז הדרך היא לראות אילו מקצועות נדרשים באיזור וללמוד משהו שקשור לכך. אם יותר חשוב לך למצוא משהו ממנו תהני, כלומר, משהו שקשור לעיצוב- מומלץ לך לפנות למכינה שעוסקת בעיצוב, להתנסות בתחומים השונים שקיימים בתחום ולראות מה יותר מדבר אליך ובמה את יותר טובה. עם זאת- "אזהרה" ביחס לאפשרות הראשונה. בחירה לפי "שוק העבודה" , לפחות לדעתי, היא בחירה לא טובה במיוחד כי שוק העבודה כל הזמן משתנה. היום אולי מחפשים בטבריה הרבה מאוד טבחים, אך אולי עוד 3 שנים כבר לא יהיה צורך בכך? לכן, לרוב זה משהו שלא כדאי לבנות עליו. בנוסף, מי אומר שדווקא שם תגורי גם בעתיד? ועוד מחשבה- אני בדעה (אולי נאיבית- אופטימית, אך מבוססת על מקרים אמיתיים כמובן) שאנשים יכולים להשפיע וליצור לעצמם עבודה גם אם התחום עוד לא מוכר באיזור מגוריהם. כך שאולי, אם תהי טובה בעיסוקך, תוכלי להכניס את המודעות של החשיבות של עיצוב פנים גם לאנשים באזור מגוריך (סתם נתתי כדוגמא)? הרי אנשים פתוחים לדברים ולהתנסויות חדשות, וייתכן שכאשר תתחילי להשתלב תגלי שלמרות שהתחום לכאורה לא מפותח באיזור יש לו ביקוש אדיר. כך שאם את שואלת אותי, אם יש תחום שאת טובה בו ומושך אותך, הימור יותר טוב, בד"כ הוא ללכת עליו. למצוא עבודה במשהו שאינך מחוברת אליו לרוב קשה ומתסכל יותר מאשר לקדם עצמך בתחום בו את מעוניינת ויודעת שאת טובה. בהצלחה, מיכל
סגור