פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

גלית | 17:48  15/01/07
יש לי תואר ראשון במדעי ההתנהגות בממוצע מעל 80. אני מחפשת לימודים לתואר שני. מעניין אותי תחום הייעוץ. מה זה בדיוק "ייעוץ חינוכי"? במה אפשר לעסוק עם זה אחרי התואר? האם יש ביקוש לתחום? איפה כדאי ללמוד? ואיזה תחומי לימוד אחרים היית מייעצת לי? סליחה על פיצוץ השאלות...
מיכל תירוש | 10:07  16/01/07
להלן הסבר קצר של מהו ייעוץ חינוכי שמצאתי בחיפוש ברשת, אני מקווה שהוא יעזור: "תחום הייעוץ החינוכי עוסק בסיוע לתלמידים הנתקלים בקשיי הסתגלות ובבעיות שונות בתהליך הצמיחה האישית. הלימודים מכוונים הן לייעוץ פרטני והן לאבחון המערכת ולדרכי ההתערבות בה . מטרת הלימודים להרחיב את הידע בנושאים התפתחותיים ולהקנות ללומדים כלים ייעוצים וטיפוליים במסגרת מערכות החינוך באמצעות התערבות ברמה היחידנית, הקבוצתית והמערכתית ". זהו תיאור קצר, אך בעיני מסייע להבין במה מדובר. הסבר מפורט יותר תוכלי למצוא בספריית מקצועות. ארחיב מעט על הנאמר ואוסיף שעוסקים בתחום בד"כ דרך מערכת החינוך (לרוב עובדים בבי"ס, אך כמובן שיש יוצאים מהכלל), התחום נחשב מבוקש, וניתן ללמוד אותו בהרבה מאוד מוסדות (פירוט של המוסדות את יכולה לקבל אם תעשי חיפוש כאן באתר). על תחומים אחרים איני יכולה להמליץ כי האמירה מעניין אותי "ייעוץ" מאוד כללית, ולא עונה על שאלות כמו- ייעוץ מאיזה סוג? באילו נושאים? למי? למה? וכו'. בלי להבין היבטים אלה ואחרים, אין כל דרך לכוון לכאן או לכאן. בהצלחה, מיכל
סגור