פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

y e | 16:38  16/01/07
אני בוגר תואר שני במנהל עסקים בעל כ 10 שנות נסיון בתפקידי ניהול השיווק בחברות מוצרי צריכה. מזה כמה זמן אני חושב לעשות שינוי ולעבור לעבוד בתחום המחשבים. בימים אלה החלטתי לעשות מעשה שאמור לקרב אותי לכך, והחלטתי שארחיב השכלתי וארכוש השכלה כלשהי בתחום המחשבים. לאחר בדיקות כאלה ואחרות חשבתי לקחת קורס תעודה ביחידה ללימודי המשך של הטכניון. הקורס שחשבתי עליו הוא ניתוח והנדסת מערכות מידע. זאת מתוך שיקול שאומר כך: מבחינת מתכונת הלימודים - אין לי את היכולת ללמוד כרגע עוד תואר שלם ולכן אלך על לימודי תעודה של הטכניון בתקווה שזה יספיק ככרטיס כניסה. ומבחינת תוכן הקורס חשבתי על כך שבניתוח והנדסת מערכות מידע לא אאבד ,ואוכל אף לנצל, את הנסיון הניהולי והראייה הרוחבית שרכשתי בתפקידיי השונים (מה שלא יכול לבוא לידי ביטוי במקצועות פיתוח או בקרת איכות). מה דעתך? תודה מראש רועי
מיכל תירוש | 14:09  18/01/07
לימודי תעודה בהחלט יכולים להקנות ידע חשוב, והרבה פעמים "לחסוך" את הצורך בתואר "שלם". בנוסף, בתחום של ניתוח מערכות, הטמעת מערכות וכו', הרבה פעמים יש צורך ביכולת ליצור יחסי אנוש טובים ולעבוד עם אחרים, שזה משהו שוודאי רכשת כמנהל. מה שכן, במקומך הייתי משווה בין הקורס במוסד שציינת לקורסים אחרים בנושא ובודקת שאכן מקבלים כלים מאוד יישומיים (עדיף לך קורס שממנו תצא עם כמה שיותר התנסות וידע). כך ששווה לוודא את העניין. לפעמים דווקא מקומות "פחות נחשבים" נותנים כלים יותר רלוונטיים, עדכניים ומעשיים (איני יודעת על התחום הספציפי הזה, אך שווה לך לברר לפני). בנוסף, כמובן, שהכל תלוי בכך שיש לך בכלל גישה לנושא של מערכות מידע... פרט לכך, כאמור, נשמע ששקלת את העניין לעומק והשיקולים הגיוניים למדי. בהצלחה,
סגור