פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום לך מיכל - יש לי בחירה בין 2 תוכניות ואני לא כ"כ מצליחה לתפוס את ההבדל ביניהן, 2 התוכניות מאוד חופפחות חוץ מנושא של ממשל ופוליטיקה, שניקח גם בחשבון שב2 התוכניות ניתן לעסוק במשאבי אנוש- אני אשמח אם תוכלי לחדד לי את הנושא של 2 התחומים ומה מבדיל בין 2 תוכניות תודה
הי תאיה, אני מעדיפה להסביר איך מבינים מה בדיוק כוללת תוכנית לימודים, כך שתוכלי לעשות את ההשוואה באופן עצמאי (את ואחרים) על פני לענות על מקרה ספציפי. איתך הסליחה. כעקרון- הדרך הטובה ביותר היא להתחיל בלקרוא את המידע שמופיע במוסדות עצמם על כל אחת מהתוכניות. מה מטרתה, למי היא מיועדת, ומה היא רוצה להקנות ללומדים בה. בהמשך, כדאי וניתן לקרוא מהם הקורסים השונים שניתנים בכל תחום, ואפילו להבין יותר על מה נלמד בכל קורס (למשל בעזרת תקצירי הקורסים או סילבוסים). בהתאם לחומר שנלמד, ניתן לקבל מושג לא רע עם "מה בעצם יוצאים בסוף כל תוכנית לימודים". מקור טוב נוסף למידע הוא להתייעץ עם גורמים במוסד הלימודי עצמו- מזכירות, מרצים שמלמדים בתוכנית ואפילו סטודנטים שלומדים כיום או למדו בעבר. חשוב לשאול מה עושים הבוגרים של התוכנית עם סיום הלימודים? במה הם עובדים? האם רובם השתלבו בקלות במקומות עבודה? וכו'... כל מידע שתקבלי יעזור להבין היכן הדמיון והשוני בין תוכניות שונות. ובאשר לשני התחומים שציינת- הבדל בולט עיקרי הוא שעקרונית, מנהל ומדיניות ציבורית מכוון יותר לעבודה שקשורה לממשל ולפוליטיקה ולא כ"כ לכיוון של משאבי אנוש. כך שאולי ניתן לעסוק אח"כ במשאבי אנוש, אך זה ממש לא מהות התואר...בניגוד, כמובן, לתואר השני שציינת. בהצלחה, מיכל
סגור