פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אירית | 10:57  17/01/07
היי אני נמצאת בדילמה קלה. ממוצע הבגרויות שלי הוא 92 והפסיכומטרי נמוך ואני רוצה לעשות תואר ראשון בביטוח במכללת נתניה. איך אני יכולה לדעת אם זה התחום שלי? מה אומר התחום הזה בכלל? לא יודעת מה לעשות כבר תודה:)
הי אירית, אם אינך יודעת מהו התחום נשמע בהחלט נבון לברר עליו לפני שאת מתחילה לימודים. את יכולה עלשות זאת בלא מעט דרכים, למשל- 1- לקרוא עליו באתרים כמו האתר הנוכחי (בחיפוש חופשי רשמי "ביטוח") או בספריית מקצועות. 2- לבקש מידע ולברר על התחום ועל תוכניות הלימודים במוסדות בהם לומדים אותו. 3- לדבר עם אנשים שעובדים בתחום או לומדים אותו (ואולי אפילו להצטרף אליהם ליום עבודה ולראות איך זה נעשה בפועל) 4- לשלב את כל מה שהצעתי, וכו'. מומלץ לעשות זאת ולנסות להבין את העיסוק (וממש להיות יכולה לדמיין אותו) לפני שפונים ללימודים. בהצלחה, מיכל
אלעד | 01:05  19/01/07
אני חושב ללמוד הנדסת תוכנה. נפגשתי עם אנשים שעובדים בתחום, קראתי באינטרנט ובידעונים של האונ'. אבל להבין בפועל איך מתנהל סדר יום של מתכנת לא הצלחתי. אפילו בקשתי מחברות היי טק לקפוץ ולראות סדר יום של עבודה. לא נענתי בחיוב. מיכל- האם יש דרך נוספת בה אוכל לראות באופן מעשי מה עושה מהנדס תוכנה?
התלבטות דומה | 01:16  19/01/07
בתיכון למדתי שפת "פסקל". האם העבודה בהנדסת תוכנה היא ישביה כל היום מול מסך שחור-לבן וכתיבת פקודות כמו בשפת פסקל? האם ניתן לצמוח מתחום זה לתחומים נוספים כמו גרפיקה ממוחשבת, מולטימדיה, עיצוב ובניית ממשקים ואתרי אנטרנט. האם מהנדס תוכנה גם מתעסק בחזות של המוצר אותו הוא בונה? כלומר הממשק אותו רואה הצרכן/הלקוח ?
מיכל תירוש | 09:04  21/01/07
תראה, אלה בדיוק השאלות שכדאי לשאול בחוג עצמו וכן אדם שעוסק בתחום. אני חושבת שלפנות לחברה ולבוא לבקש לראות זה משהו שבאמת פחות סביר שיילך. במקומך הייתי מחפשת אדם ספציפי שעובד בתחום שאליו אתה יכול לפנות. בדוק בקרב מעגל מכריך ושהם יבדקו במעגל מכריהם, הרי בטוח מישהו מכיר מישהו שמכיר מהנדס תוכנה. אם מגיעים דרך היכרות וקשרים, אנשים בד"כ הרבה יותר משתפי פעולה. כך שאני מציעה שתנסה כיוון כזה. מיכל
לירון | 11:42  19/01/07
שמעתי שזו דרך טובה להבין במה עוסק המקצוע. תוכלו בבקשה להסביר קצת יותר מה הספריה כוללת ואיך מגיעים לספריות כאלו באוניברסיטת ת"א ובבן גוריון (לא מצאתי מידע מפורט באתרי האוניברסיטאות). אשמח אם תתנו קישור עם הפרטים המלאים:שעות פתיחה, מיקום וכו'. תודה רבה
מיכל תירוש | 09:06  21/01/07
אם תדפדפ/י אחורה תמצא/י הסבר מאוד מפורט על כך. לגבי שעות פתיחה ועלויות, זה משהו שמשתנה ולכן יש לברר בכל מוסד בפני עצמו. עקרונית, למיטב ידיעתי אין ספריה כזו באיזור ב"ש. בת"א יש שתיים- אחת במכון אדם- מילא, והשניה באוניברסיטה בבניין אגודת הסטודנטים (כך שניתן לפנות או אליהם או אל הדיקאנט ולקבל שם את הפרטים). בהצלחה, מיכל
לירון | 09:47  23/01/07
iros | 10:47  24/01/07
עוד המלצה קטנה (עשי בה כרצונך), שמניסיון רב די הוסיף לביסוס החלטה היא ללכת לאיבחון ... גרפולוגי !! לעיתים ניתן לעלות על כיוונים שלא חשבת עליהם אמנם גרפולוגיה נחשבת למדע שנוי במחלוקת (ויש המהדרין אשר אינם רואים בו מדע ), אבל עדיין , אני ממליצה כהצעה ידידותית ולא מחייבת בהצלחה
לדעתי פנית כבר בעבר עם אותה שאלה, ואז עניתי די בהרחבה. אם לא את, אז מישהי אחרת, כך שאנא דפדפי אחורה וראי תשובתי בנושא. מיכל
סגור