פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

דינה | 17:23  21/01/07
הכי בעולם אני אוהבת להופיע על במה; לשחק, לרקוד, לעצב תלבושות ותפאורה, להתפלש בצבע, לצלם וידאו ארט מטורפים וכו'. מנסיון של העבר אני גם מסוגלת לעמוד בצורה טובה מאוד, (אך לא מעולה), בעיסוקים שכלתניים- תכנות, מתמטיקה, כתיבה וכו'. אני בן אדם מלא אש, התלהבות וגם תמימות וילדתיות, אני אדם כנה, רגיש לא חומרני ולא ערמומי (כלומר גרועה בכל מה שקשור למכירות, למרות יחסי אנוש טובים), ולכן בהרבה עבודות מנסים לנצל אותי ומחשיבים אותי לטיפשה, בגלל תמימותי. הבעיה היא שבשנים האחרונות חלה הידרדרות חדה במצבי הנפשי, כנראה בעקבות טראומה שעברתי. מתלמידה מצטיינת, נבונה ושקדנית, הגעתי למצב שבו אני סובלת מחוסר שקט, הערכה עצמית נמוכה ותלותיות עד שאיני מסוגלת לסיים עמוד בספר, לנהל שיחה אינטלקטואלית, לשטוף את הריצפה ועוד דברים בסיסיים. בקיצור, אני רוצה להיות עצמאית כלכלית ועיסוק בתחום האמנות החזותית, בוודאות לא יתן לי את זה. לכן אני שוקלת ללמוד תכנות; אני יודעת שיש לי את השכל אבל אני לא בטוחה בקשר לשלוות הנפש לשבת שעות מול צג מחשב ולפתור בעיות לוגיות.לעתים במצבים פסיביים בהם צריך לשבת ולהתרכז אני מתחילה לצחוק בהיסטריה ולשוט מחוץ למציאות. בתיכון למדתי פסקל ונהנתי... אני באה מרקע סוציו אקונומי גרוע ואין לי על מי להשען, לכן אני בלחץ רב.... מה לעשות? תודה ענקית מראש
מיכל תירוש | 11:27  22/01/07
ממה שאת מתארת (אישיותך, הדינמיות שבך, המצורך בהבעה עצמית ובעיסוק יצירתי- אומנותי) נשמע לי שמאוד תסבלי בתחום כמו תכנות. מה גם שגם מבחינת כישורים, את מתארת את עצמך כמישהי שיכולה להתמודד עם התחום אך לא באמת טובה בו. לכן, נשמע לי שלא רק שאת עלולה לסבול בתחום אלה שגם אולי לא תהיי מספיק טובה כדי לעמוד בתחרות שקיימת בתחום זה, כמו בתחומים אחרים, ולכן, הפנייה אליו כניסיון לקבל ביטחון כלכלי, היא לא בהכרח צעד שיוכיח את עצמו כנכון או נבון בהמשך. באופן כללי, ממה שכתבת, נשמע שאת באיזושהי תקופה של משבר, וההתדרדות שאת מתארת במצבך הנפשי נשמעת לי משהו שאין להזניחו ושדורש התייחסות. לדעתי, אין לקחת זאת כמובן מאליו, מה גם שזה משהו שככל הנראה יפריע לך להשתלב כמעט בכל עיסוק- ולכן, לדעתי- עליך קודם לטפל בעניין זה ורק אח"כ תהיי בשלה לקבל החלטה תעסוקתית. בעיני, לא ניתן להפריד בין שני הדברים. כך שאני ממליצה לפנות לטיפול (מסוג כזה או אחר, יש היום המון אפשרויות) שיסייע לך להתמודד עם אותה טראומה, לחזק את בטחונך העצמי, ולעמוד באופן עצמאי יותר על הרגליים. ייתכן שאם תתחזקי, תוכלי לפנות יותר בביטחון לכיוונים אליהם את באמת נמשכת (דברים יותר אומנותיים, למשל) כי הרי גם בהם ניתן להצליח ולפעמים אף יותר מאשר בתכנות. ודרך אגב, אם את טיפוס שכ"כ נהנה מכיוונים יצירתיים כאלה, אולי כדאי לחשוב על לפנות לטיפול באמצעות דרמה/ אומנות/ כתיבה וכו'? כך תוכלי גם לסייע לעצמך וגם להיחשף לתחום הזה שאולי יעניין אותך ולעסוק בפעילויות שאת כה אוהבת. חומר למחשבה... בהצלחה, מיכל
סגור