פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום לכולם .. יש לי בעיה שבאמת מטרידה אותיזמן רב ( עד משנת הלימודים הקודמת ) ואני לא מצליח לפתור ואשמח לשמוע את דעת חברי הפורום והמומחים.. אני כרגע בן 27 . יש לי תעודת יועץ מס מוסמך ,אני עובד בתחום במשרד רו"ח .( יש לציין כי אני אוהב את מה שאני עושה , לא מת על זה, אבל מתחבר לזה ) כרגע חברים טובים ,ששמעו את התחום שאני נמצא בו ואת השעות הרבות שאני עובד וכמו כן את המשכורת הנמוכה מאוד שאני מקבל ו או יכול להגיע אחרי תקופת וותק הראו לי "עולם חדש " של אקדמאים והציעו לי ללמוד לתואר . יש לי בגרות שדורשת שיפור וכמו כן עלי לעשות פסיכומטרי. במידה ואני אחליט ללמוד הלך על הנדסה . והשאלה שלי היא האם אני ראלי .. האם זה נורמלי שבגיל 27 לאחר שלמדתי שנתיים ואני עוסק בתחום יעוץ המס 3 שנים אני אוותר על הכל ולהתחיל מכינה ולימודים של 4 -5 שנים .כמו וכן ובמידה ואצליח בלימודים ,לצאת לשוק בגיל 32 או 33 בלי שניה את ניסיון . בתודה מראש....
אף פעם לא מאוחר ללמוד. בזמן שאתה לומד אתה יכול להתנדב ולקבל נסיון. וברגע תסיים יהיה לך תואר + נסיון. בהצלחה
מיכל תירוש | 09:34  28/01/07
אפתח בכך שלדעתי המקרה שלך הוא ממש לא דוגמא ללימודים בגיל מאוחר. גיל 27 הוא גיל בו יש לא מעט אנשים שמתחילים בלימודיהם (למשל אנשים שעשו מספר שנות קבע+ נסיעה ארוכה לחו"ל). כך שבעיני אתה לא ממש חריג. בנוסף, לא מסכימה עם הקביעה שלך שעליך לוותר על הכול אם אתה מתחיל לימודים. קודם כל, זה מאוד תלוי היכן אתה לומד (יש מוסדות שמאפשרים, גם בלימודי הנדסה להמשיך ולעבוד תוך כדי) ובנוסף, את הניסיון שצברת בשוק העבודה, גם אם זה בתחום אחר לגמרי, אף אחד לא יכול לקחת ממך. כך שבגיל 32, 33 תצא החוצה אמנם בלי ניסיון בתחום הספציפי (אלא אם תנסה להשתלב בו תוך כדי) אך עם הוכחה שאתה יכול ויודע לעבוד בחברה, יש לך ניסיון בעניין, והמלצות ממעסיקים קודמים- וזה די הרבה (ויכול להקנות לך יתרון על חברה צעירים שיש להם אותו ידע בתחום כמו לך אך אין להם כל ניסיון בעולם העבודה). בקיצור- לא מסכימה עם הקביעה הנ"ל. ועוד עניין הוא שאיני יודעת היכן אתה מעוניין ללמוד, אך כאמור, אני חושבת שבמיוחד במקרה שלך שווה לחשוב על כך טוב. כאמור, יש מוסדות שלימודים בהם יאפשרו לך להמשיך לעבוד, ואולי אפילו לא ידרשו ממך לשפר את הבגרויות (ולחסוך כך את זמן המכינה). כנ"ל לגבי מסלולי לימוד, כאשר אם תיקח למשל הנדסת תעו"נ (כי לא כתבת על איזו הנדסה חשבת), ייתכן שהניסיון הקודם שלך יכול להיות רלוונטי... בקיצור, אתה אמנם מגיע לעניין בגיל שהוא מעל לממוצע, אך לדעתי לא בהכרח תהיה חריג ולמרות שאכן מדובר בשינוי, אפשד לעשות אותו פחות קיצוני מכפי שאתה מתאר. בהצלחה, מיכל
סגור