פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

ת | 01:15  30/01/07
שלום, בתור המשך טבעי ללימודים שלי בתיכון, המשכתי ללימודי ראיית חשבון שמציע בית הספר, הלימודים מאוד לא מעניינים אותי, שנתיים ראשונות הייתי נרדמת על השולחן ממש, הממוצע שלי מגרד את השמונים. היה לי קשה מאוד להשקיע במקצוע שלא סבלתי, שנה ג הרבה פחות משעממת אותי. יש לי סיכוי להצליח במקצוע? או שאם הלימודים משעממים אותי זה אומר שאין לי עתיד במקצוע? תואר שני במנע"ס יעזור לי להשתלב במה שיותר מעניין אותי, או שזה על אותו בסיס (ראיתי בתוכנית קורסים דומים לראיית חשבון) וחבל על הזמן והכסף? הבנתי שמשרדי רו"ח רוצים מועמדים עם מוטיבציה, הלימודים משעממים אותי וממש אין לי מוטיבציה להכין דוחות וכאלה דברים יבשים. איך אני אחזיק מעמד בעבודה? תודה
מיכל תירוש | 10:52  30/01/07
ממה שאת מתארת, נשמע שאולי באמת את בכיוון הלא נכון. אם את עצמך כותבת שאין לך מוטיבציה לעסוק בתחום, אני באמת לא רואה איך תתקבלי לעבודה או תחזיקי בה מעמד. בנוסף, את מתארת מצב בו איכשהו "נסחפת" לתחום בלי ממש לבדוק אם זה זה... אני מציעה לעשות "בדק בית" מסודר, ולבדוק האם יש היבטים שבכל זאת את מתחברת אליהם בתחום (כתבת שהשנה את פחות משתעממת- חשוב להבין למה)? למה בכלל הלכת לכיוון זה מלכתחילה? מה יכול להוסיף לך עניין בתחום (אם יש משהו כזה)? וכו'. אחרי בירור יסודי עם עצמך (ואולי עם עזרה מבחוץ) אני מאמינה שיהיה לך יותר קל להחליט מה את עוזה. וכן- מציעה לא לדחות ולבדוק את העניין בהקדם. קצת חבל להמשיך להיות "תקועה" אם את במקום הלא נכון... בהצלחה, מיכל
אני חייבת מסגרת דתית וזה אחד המקצועות הבודדים שהמקום מציע, אין לי מושג מה יכול לעניין אותי במקצוע, השנה פחות משעמם כי החומר פחות טכני. אין לי איפה לברר, כל מי שאני אולי מכירה בתחום עובדת במשרד ולא כ"כ מכירה ענפים נוספים במקצוע. איך אפשר לבדוק? תודה
א | 19:15  30/01/07
כעובד בתחום ובמשרד רו"ח . אם התחום של דוחות לא מענייין אותך.. זה בעייתי אבל לא נורא כל כך . נכון שלרוב מחפשים סטז'רים שיעשו דוחות וזה באמת משעמם מאוד ובאיחוד אם את כבר לא מוצאת בזה דבר.. אבל יש משרדים שלאו דווקה יעשיקו אותך בדוחות לאורך כל התקופה יש הרבה תחומים אחרים בתחום שברובו מחוץ למשרדים
ת | 00:07  31/01/07
בעזרת ה' אני אמצא עבודה שתעניין אותי
סגור