פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

נעמה | 12:23  30/01/07
מיכל שלום, אני בת 20 ומנסה לבחור מקצוע מקווה שתוכלי לעזור לי... אני מתעניינת מאוד בתחומי הפסיכולוגיה ובמדעי המוח במיוחד. בנוסף יש לי נגיעה בתחום האומנות. אך אני לא יודעת אם תחום טיפולי יהיה משהו שאני אוכל לעסוק בו לאורך זמן בגלל העומס הנפשי הכרוך בכך.. מה את מציעה לי לעשות? בנוסף אני חושבת לקחת ייעוץ אישי בבחירת מקצוע.. את נותנת ייעוץ כזה? כמה זמן אורך הייעוץ(שבועות)? והאם זה מומלץ? אשמח לקבל תשובות בקרוב בתודה, נעמה
מיכל תירוש | 22:54  30/01/07
דרך טובה היא לנסות להתנסות מעט בתחום ואז לראות עד כמה באמת ה"עומס הנפשי" ממנו את חוששת בעייתי. כך שאת יכולה, למשל, להתנדב במסגרות שונות (לא חסרות אפשרויות בעניין זה) "לטעום" ולהבין יותר במה מדובר ולחוש אם זה משהו שנכון בשבילך. אם תראי שכן, ההתנדבות יכולה להוות גם סוג של ניסיון שיסייע לך בהמשך הדרך. במאמר מוסגר אוסיף שממסלול של מדעי המוח את גם יכולה להחליט לא לפנות לכיוונים טיפוליים, כך שגם אם את קודם נרשמת ואז מתנסה, לא קרה כלום. לגבי יעוץ תעסוקתי, אני בהחלט בעד. אני אכן עוסקת בתחום, אך בימים אלה עומדת לצאת לחופשת לידה ולכן לא מתחילה תהליכי ייעוץ חדשים. עם זאת, אני בטוחה שקולגות שלי במכון אדם- מילא וכן במקומות אחרים, ישמחו לסייע לך. לגבי מה כולל תהליך כזה, איך הוא מתנהל וכו', כתבתי די בפירטו בעבר. כך שאנא, דפדפי אחורה וקראי התייחסויותי לנושא. בהצלחה, מיכל
נעמה | 23:16  30/01/07
הי מיכל! תודה על ההצעה אני בהחלט חושבת שאני אנסה את עניין ההתנדבות... יש לך איזו הצעה איפה אפשר להתנדב בתחום טיפולי? אין לי שום ניסיון בתחום ואני לא מכירהמקומות כאלו. אשמח אם תתני לי עצות בנושא בתודה, נעמה.
מיכל תירוש | 16:40  31/01/07
יש המון אפשרויות- מועדונים של אנשים עם בעיות נפשיות (כמו אנוש, למשל), גנים או בי"ס טיפוליים, עמותות שעוזרים לבני נוער במצוקה כזו או אחרת (על"מ, ער"ן, וכו') מרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית וכו'... בכל אחד מהמקומותה אלה נפגשים עם אנשים שזקוקים לסיוע ולעזרה ומתמודדים עם מצוקה נפשית. כך שגם אם את מגיעה לשם לא כדמות מטפלת אלא בתפקיד יותר ארגוני, למשל, עדיין, את יכולה להיחשף יותר לעניין ולהבין יותר במה מדובר ואיך את חשה במקום כזה. בהצלחה, מיכל
נעמה | 00:18  01/02/07
הי מיכל! כ"כ עזרת לי עד עכשיו ואני מאוד מודה לך על כך... רציתי להתייעץ איתך לגבי דבר נוסף. תיכננתי להתחיל ללמוד כבר השנה באוקטובר אך אני עדין לא מרגישה מגובשת מספיק לגבי מה ללמוד. האם את מציעהלילהתחיל ללמוד מדעי התנהגות ולנסות למצוא מה אני רוצה במהלך התואר או לקחת עוד שנה בכדי להיות מגובשת יותר? האם באמת אפשר להיות בטוחים?
מיכל תירוש | 09:38  01/02/07
זה מאוד עניין של אופי. יש כאלה שתמיד יתלבטו, וכל עוד הם לא התחילו הם לא "ירגעו". יש כאלה, שדווקא לקחת את הזמן יכול לסייע להם. נסי לחשוב מה נראה לך יותר נכון עבורך ומה ייתן לך תחושה יותר טובה. בהצלחה, מיכל
סגור