פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

עומר ברק | 22:51  02/02/07
שלום, מגיל צעיר אני מאוד אווהב היסטוריה ורואה תוכניות על מלחמות בכל העולם לאורך ההיסטוריה. לרוע מזלי אני מסתדר לא רע עם מספרים ויש לי ממוצע בגרויות ופסיכומטרי שמאפשר לי להתקבל לכל מסלול באוניברסיטה. אין לי באמת מושג מה אני רוצה ללמוד ואשמח לכל הצעה, אני רק יודע שאני רווצה ללמוד בבן גוריון או ירושלים. בנוסף אני רוצה שהמסלול יאפשר לי לעבוד בנושא מעניין שיאפשר לי להשיג שכר גבוה (כן אני יודע שזה קצת בעיית...). חשבתי על שילוב של האהבה עם המציאות ולעשות תואר משולב של היסטוריה ומשפטים בירושלים. שאלתי היא קודם כל האם אפשר לעשות כדבר, אבל הרבה יותר חשוב האם השילוב נותן לי יתרון בשוק העבודה והאם יש עבודה לאנשים מוזרים שכאלו... אשמח לתשובה...
רן | 13:57  03/02/07
אבל אם זה הנושא שבאמת מעניין אותך ואם יש לך מספיק "תחת" ללמוד היסטוריה בנוסף למקצוע קשה וטובעני כמו משפטים אז לך על זה
מיכל תירוש | 12:04  04/02/07
אם מסלול כזה אפשרי עליך לבדוק עם המוסד עצמו (כל מקום והאפשרי/ בלתי- אפשרי שלו). לגבי יתרון בשוק העבודה- אם הכיוון הוא משפטים, כנראה שהסטוריה לא יהווה יתרון, ועם הכיוון יהיה להמשיך בכיוון של הסטוריה, למשל- לחקור משהו שקשור להיסטוריה של תחום המשפטים או של היבט משפטי כלשהו- אולי זה יכול להיות יתרון. מעבר לכך, קשה לדעת. בנימה אחרת, בעיני להיות בעל ידע ועולם עשיר, זה בוודאי לא משהו שיכול להזיק. אך אם השאלה היא האם "עושר פנימי" מתרגם לכסף- אז לא תמיד ובטח שלא מיד. צריך גם מידה של יצרתיות, למשל, כדי לנצל את מה שלמדת ולהציע אולי תחום חדש, שיכול להיות רווחי... בהצלחה, מיכל
סגור