פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

DORON | 14:10  24/11/06
אני מתלבט בין הרבה מקצועות ורציתי את העזרה שלך כל כך אוהב את האנגלית ומעוניין ללמוד ספרות אנגלית 1- מה אפשר לעשות עם תואר ראשון בספרות אנגלית ? מה הן אפשרויות התעסוקה ? 2- מבחינת שכר ומשכורת כמה יכול להרוויח בוגר ספרות אנגלית? 3- האם תואר בספרות אנגלית הוא תואר נחשב ? 4-מה ההבדל בין ספרות אנגלית ותעודת הוראה בתחום ו תואר כלשהו והסבה ללימודי אנגלית ומי יותר מבטיח? 5- במסגרת ההוראה בקורסים חיצוניים ובבתי ספר לשפות ולאחר מכן במכללות או באוניברסיטאות , האם יש סיכוי שיקחו אותי ללמד למרות שהשפה האנגלית היא לא שפת האם שלי כי בעיקר המלמדים שם הם דוברי אנגלית שפת אם תודה
מיכל מנהלת הפורום | 12:49  24/11/06
הי דורון, קודם כל, אני מציעה לך להכניס ב"משבצת" של חיפוש חופשי את התחום "ספרות אנגלית". תראה שמיד יעלו לך כמה מוסדות שמציעים הכשרה בכיוון זה וקריאה של המצויין בהם יכולה לענות על רוב שאלותיך. למשל, תמצא שם שאת התחום לומדים בד"כ עם לימודי השפה האנגלית עצמה (" שפה וספרות אנגלית"), ושבסוף התואר בעצם יוצאים עם הכשרה שמאפשרת הוראת אנגלית, למשל. זה עונה על הרבה משאלותיך, לדעתי. 2- השאלה של שכר היא משהו שאינו קבוע. השכר משתנה בהתאם למוסד בו עובדים ולתפקיד בו עוסקים. למשל, מורה בבית ספר פרטי שמכשיר לדיבור בשפה האנגלית יקבל שכר שונה ממורה לאנגלית במשרד החינוך. כך שאין כאן תשובה יחדיה, וזו שאלה שקשה לענות עליה. 3- לא כ"כ ברור לי למה הכוונה "נחשב". אין ספק שזה משהו פחות שיגרתי ומוכר (שונה מרפואה ומשפטים), אך אני מאמינה שאם תחום מעניין אותך, אתה לומד אותו ואתה יכול להתפרנס בזכות העיסוק בו ולהינות מעבודתך- זה מה שחשוב ואז הוא בהחלט "נחשב". 4- לגבי קודם תעודת הוראה ואז הסבה לאנגלית- נראה לי שזה להאריך ולסבך את העניינים. אם אתה יודע מה אתה רוצה ויכול להתקבל- למה ללכת למשהו אחר? 5- סביר להניח שירצו אנשים שמדברים אנגלית כמה שיותר טובה. עם זאת, מאחר והלימודים כוללים גם עיסוק בשפה, אני מאמינה שהאנגלית שלך תשתפר. כך שסביר להניח שאם תוכל להצהיר ולהוכיח שאתה דובר אנגלית ברמת שפת אם, זה לא יהיה ממש משנה אם זו באמת שפת אם. מה שחשוב זה לא כ"כ מי ההורה, אלא מידת השליטה שלך. בהצלחה, מיכל
סגור