פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

קרן | 14:35  13/02/07
שאלה חשובה לי.יחסית, קבלה ללימודי סטטיסטיקה בא.העברית הם קלים, ואני יכולה לההתקבל.שמעתי שיש תעסוקה רחבה בנושא זה. שאלתי היא האם לימודים אלו משעממים, האם העובדה שיש לי 94 ב 3 יח"ל מתמטיקה יקשה עלי את הלימודים? האם הלימודים קשים יחסית ומהוים הרבה מתמטיקה ? שמעתי מאנשים שסטטיסטיקה זה מאוד משעמם.במבחני ייעוץ נאמר לי שיש לי יכולת אנליטית גבוהה תודה מראש
מיכל תירוש | 14:32  14/02/07
הי קרן, את שואלת שאלה קשה במיוחד, מאחר והחוויה של שעמום היא סובייקטיבית (= אישית) למדי. יש אנשים שמתלהבים ביותר ממשהו שגורם לאחרים להשתעמם, וכמובן, להיפך. כך שלומר על משהו שבאופן גלובלי הוא משעמם, זה די קשה, ואני מכירה אנשים שעוסקים בתחום של סטטיסטיקה (למשל בתחום של ניתוח סקרים ומחקרים סטטיסטיים מגוונים)שמרוצים מאוד מעיסוקם ולא היו מחליפים אותו. לעומת זאת, יש אנשים שהעבודה מול נתונים נתפסת בעיניהם משעממת ושחסרה להם, למשל, יותר אינטראקציה עם אנשים. אנשים אלה סביר להניח שלא יהנו מהתחום. כך שהשאלה היא- מה מעניין אותך? האם את אדם שנהנה לעבוד אם נתונים? זה יופי שיש לך יכולות אנליטיות גבוהות- אך האם את נהנית מניתוח של מספרים? מחקרים וכו'? או שאולי היית מעדיפה לנתח וללמוד לעומק דברים אחרים? בנוסף, סטטיסטיקה היא לרוב חלק מעולם המדעים המדוייקים, וככזו, יש בה עיסוק רב עם "מתמטיקה". האם זה משהו שיכול להתאים לך? האם תוכלי להצליח בו? כל אלה שאלות שעליך לשאול את עצמך לפני הפנייה לתחום, ולברר טובו עם עצמך. מה שאני מציעה זה לנסות ולהתלוות ליום עבודה אחד לאדם שעוסק בתחום, או לפחות לשוחח עם מישהו כזה ושיתאר לך בדיוק מה הוא עושה. אמנם יש עיסוקים שונים (ואם יוכל לספר לך עליהם מה טוב), אך גם מפגש אחד עם אדם שיתאר לך את הדברים כך שממש תוכלי לדמיין אותם, לדעתי, יכול לסייע לך להבין יותר במה מדובר והאם זה בשבילך. בהצלחה, מיכל
סגור