פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שחר קטן | 17:50  14/02/07
אני רוצה ללמוד, מה בדיוק? אין לי מושג. נושאים רבים מעניינים אותי כמו מחקר, אנושות, בני אדם, יקום, סביבה, מוזיקה וכ'ו. בגרות,פסיכומטרי - אין לי. רק היום בהיותי בת 23 חדר אליי הרצון ללמוד לאחר שנים של אנטי וטראומה ממוסד הלימודים בעקבות ליקויי למידה שהתגלו רק בתיכון ולצערי שנים ארוכות של סבל במוסד הלימודים ו"הרמת ידיים" מכל מושג הלימודים. עבודה רבה מצפה לי בהתחשב שכל בסיס לימודי ואסטרטגיות למידה חסר לי ונוסיף את הפחד מ-רק להתחיל משהו. רציתי לדעת מה את חושבת על המצב שלי ואם תוכלי לתת לי הכוונה כלשהיא לתחילת המסע.. תודה רבה
מיכל תירוש | 21:20  15/02/07
הי, אכן, נשמע שאת לפני דרך ארוכה, אך אולי זה יעודד אם אשתף אותך בכך שאת ממש לא לבד בה, ויש לא מעט אנשים שחוו מצבים כאלה בעבר. נושא של לקויות למידה שלא מזוהות מספיק מוקדם, עלול ליצור הרבה קשיים בהמשך ומביא לכך שהרבה צעירים מוכשרים מגלים את הרצון והאומץ ללמוד רק בשלב שלכאורה נראה מאוחר... מה אני מציעה? להתחיל עם בגרויות ולעשות זאת במכינה שמותאמת לבעלי לקויות למידה (יש כיום 2 מקמות שעוסקים בנושא באזור המרכז- מכון "רום" ו"הבית של תמר"). לימודים במקומות אלה יותאמו ויתחשבו בצרכיך הייחודיים ואולי ישנו קצת את הגישה שלך לנושא של לימודים, וכמובן יאפשרו לך להשלים בגרות ופסיכומטרי אם יהיה צורך. כך שבעיני זו ההתחלה, וזה משהו שגם לוקח זמן, ויאפשר לך לחשוב ולתכנן את הצעד הבא. הרבה הצלחה, מיכל
סגור