פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

הילה | 23:11  20/02/07
היי קוראים לי הילה ואני בת 22,אני לומדת שנה ראשונה אופטומטריה בירושלים. הבעיה היא שחשבתי שזה יעניין אותי אבל אני משתעממת בשיעורים(שזה כימיה פיסיקה וכו) ולא רק זה אני לא מתחברת לירושלים בכלל וממש קשה לי. אני לא יודעת כבר מה לעשות....חשבתי לעזוב ולא להמשיך את הסמסטר הבא הבעיה שזה לא פשוט כי השכרתי דירה וכל זה... אשמח לעצה כלשהי מה לעשות ואיך לדעת להחליט את ההחלטה הנכונה ביותר. נ.ב. רציתי בהתחלה ללמוד משפטים אבל לא הלכתי כי יש המון עורכי דין ואין עבודה וגם אם יש אז שכר מינימום.....
הילה | 23:15  20/02/07
אשמח לתגובה ממך מיכל תודה הילה
מיכל תירוש | 18:17  21/02/07
הי הילה, מצד אחד, אם משעמם לך נורא אולי זה כבר מדבר בפני עצמו. מצד שני, ברוב התחומים הסמסטר הראשון ולפעמים כל השנה הראשונה הם יותר עניין של מבואות ולכן פחות מעניינים ואטרקטיביים והעניינים משתפרים אחריהם. השאלה היא עד כמה בחנת ושקלת את הנושא לעומק לפני שבחרת במסלול זה וכמה את בעצם יודעת עליו ועל העבודה בהמשך. אם בחנת את הדברים לעומק ואת יודעת לאן פניך מועדות וזה עדיין נשמע מעניין ומתאים, אולי כדאי לנסות להחזיק מעמד ולקוות שישתפר בהמשך. אם לא ברור לך מה מחכה בהמשך הדרך, אני מציעה לבדוק זאת (לדבר עם אנשים בתחום, אנשי מקצוע וכו') ולראות אם נשמע ששווה אולי ללמוד גם כשפחות מעניין למען משהו שאח"כ יהיה מתאים, או שאולי לא. לעיתים הלימוידם שונים מאוד מהמקצוע עצמו. כך שהכול עניין של כמה "עבודה" עשית לפני ומה גרם לך לפנות לכיוון זה מלכתחילה. אם הסיבות היו טובות ונשארו כאלה, אולי לא כדאי להרים ידיים. אם לא ברור לך למה את בכלל שם- מציעה לבדוק כמה שיותר מהר ולקבל החלטה בהתאם. בהצלחה, מיכל
סגור