פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

דורית | 13:24  26/11/06
אני רוצה ללמוד משהו שיהיה עם עתיד והאמת שלא רוצה ללמוד ולהשקיע ובסוף לא למצוא עבודה במה שלמדתי או שאחרי גיל מסוים יפסיקו לקחת אותי או שיפטרו אותי בגלל הגיל רציתי להיות מורה לאנגלית אבל המצב של מערכת החינוך היום והמצב של בתי הספר והתלמידים מרתיע אותי ....אז אם לא ארצה ללמד אנגלית מה נשאר לי לעשות עם התואר למרות שאני כל כך אוהבת את התחום נמשכת לתחום הרפואה והסיעוד למקצועות הרפואה לא מתקבלת אבל לסיעוד כן למרות שסיעוד לומדים הרבה מאוד אבל עושים מעט כלומר מה שמעצבן במקצוע הזה הם הלימודים הארוכים הכוללים בתוכם הרבה מקצועות אבל בעבודה עצמה לא משתמשים ברוב הידע שנרכש וגם מבחינת מעמד זה בסך הכל "אחות" זה לפי דעתי בסוף חשבתי ללכת ללימודי מזכירות רפואית ולהיות מזכירה בבית חולים "בסביבה שאני אוהבת" עם תנאים ועתיד "עובדת מדינה" עשיתי הרבה וקראתי הרבה ואני מבינה את עצמי....אבל נשאר לי רק לקבל קצת מידע ממומחים כמוך בשיא הכנות מה יותר מבטיח מבחינת עתיד מזכירות רפואית או לימודי סיעוד כי אני רואה את שניהם אותו דבר התוכלי להסביר לי תודה דורית
מיכל- מנהלת הפורום | 13:24  26/11/06
הי דורית. קודם כל נשמע שאת בהחלט מאוד מודעת לעצמך ומנסה לפעול באופן שקול ומחושב. כל הכבוד. מבחינת מה יותר מבטיח לעתיד, מבלי להיות יכולה לנבא מה יהיה הלאה (לצערי), נראה ששני התחומים שציינת לא הולכים להיעלם ולכן בשניהם יהיה צורך בעתיד. ההבדל העיקרי ביניהם קשור לסוג העבודה. אמנם שניהם קשורים לתחום הרפואה ובשניהם נותנים שירות לקהל, אך בעוד שהתפקיד של מזכירה רפואית הוא יותר אדמנסטרטיבי (יותר עובדת עם ניירת, למשל), התפקיד של אחות, כמובן, שם הרבה יותר דגש על אינטראקציה עם אנשים (גם אם יש בו בהחלט גם פן אדמנסטרטיבי). כך שיש כאן שאלה של "מינונים", והשאלה היא מה את מחפשת: האם את מעדיפה עבודה יותר מאורגנת, מובנה, שברור מה עושים איך ומתי, ושיש מגע עם אנשים אך מאוד מובנה ומוגדר? או שמה שחשוב לך זו אינטראקציה עם הזולת, הכלה של רגשות, קשיים, עזרה ברגעי לחץ ומשבר, ומתן תמיכה פיזית ונפשית? נסי לדמיין עצמך בכל אחד מהמצבים- היכן יהיה לך יותר סיפוק? איפה תרגישי טוב יותר עם עצמך? אך תרגישי גאה יותר להציג את עצמך כמזכירה או כאחות? התשובה לשאלות אלה היא שתקבע לאיזה מהכיוונים כדאי לך יותר לפנות, כי בסופו של דבר ההחלטה היא ממקום אישי שלך ומתוך הבנה של מה יותר חשוב לך, מה נחשב יותר בעיניך ובמה את אישית מוכנה להשקיע. בהצלחה, מיכל
סגור