פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מיק | 02:01  02/03/07
שלום אני עומד לסיים כיתה יב' ויש לי אפשרות להמשיך ל-יג' ו-יד' (הנדסאי מכונות). אחר כך יש אפשרות לשרת בצבא במקצוע שלי+לצבור נסיון. השאלות שלי: 1. האם זה נכון שאחרי הצבא אני יכול להשלים לתואר *מהנדס מכונות* תוך שנתיים בלבד? 2. האם תנאיי קבלה לתואר הם רק תעודת הנדסאי+בגרות?(בלי פסיכומטרי) 3. והאם אני יכול להמשיך לאוניברסיטה או שרק מכללה אקדמית אחרת?
מאור | 13:49  02/03/07
טוב אז ככה אני עכשיו סימתי את לימודי העתודה במכללה להנדסאים בצפון הארץ ,דבר אחד אתה צריך לדעת זה ,השאלה אם אתה ממש אבל ממש אוהב את המקצוע ואם כן אז תמשיך!
מיק | 14:29  02/03/07
אני אוהב יותר מדעי החברה (סוציאולוגיה, מדע המדינה), אבל מבחינת התעסוקה קשה להיסתדר עם זה. אני לא שונא הנדסה. אני מחבב את המקצוע, אני חושב שזה מקצוע מעניין ואני יכול להצליח בו. יש גם אפשרות להמשיך את לימודי לתואר שני בכל תחום אחר, אבל אני צריך לדעת בוודאות שאחרי תעודת הנדסאי והצבא אני אוכל להשלים לתואר *תוך שנתיים* (ולא 4).
מיק | 15:50  02/03/07
האם שווה בכלל להיות עתודאי? וכמה זמן הקבע?
ישי | 15:54  02/03/07
הבנתי שהיום יש בעיה להשלים ולא מקצרים קורסים גם ככה היום יש מסלולים מקוצרים בגלל זה לא מקצרים יותר מיזה
מיק | 16:09  02/03/07
אתה רוצה להגיד שעם תעודת הנדסאי אני צריך עוד ללמוד 4 שנים כדי לקבל תואר מהנדס?
לפי דעתח אל תלך על המסלול המקוצר הנדסאי . תתגייס תסיים צבא ואז תצא ותלמד לתואר ראשון .
ישי טורגמן | 16:11  02/03/07
יש אופציה להמשיך אבל הקיצור הוא לא רציני .יש הרבה מיכללות היום שאפשר להיכנס פשוט רק תשלם .
מיק | 16:41  02/03/07
תודה לכולם על הייעוץ. יש לי עוד שאלה: מה אפשר ללמוד כעתודאי? האם אני יכול להירשם לאוניברסיטה וללמוד תואר כעתודאי? אני יודע שהצבא צריך מהנדסים, עורכי דין ורופאים. אבל חוץ מזה איזה אנשי מקצוע הוא צריך עוד?
אפרת יצחקי רבינוביץ | 22:54  07/03/07
שלום מיק ישנם מסלולים להשלמה של שנתיים לתואר מהנדס אך בדרך כלל כן נדרש פסיכומטרי. בכל מקרה תואר הנדסאי מקנה אפשרות לעבודה מיידית בתחום ההתמחות, מה שהופך אותו לתחום פרקטי. קיימת גם אפשרות של השלמת השכלה לתואר מהנדס בחו"ל. למידע נוסף על מכללות ואוניברסיטאות אני ממליצה לפנות לספריית המידע של "מכון אדם מילא", הנקראת "מית"ם" ולקבל מידע נוסף על מסלולי לימוד.
סגור