פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

טל | 20:25  28/11/06
שלום, למדתי ביולוגיה אבל אני לא מעוניינת במחקר. אני אוהבת לעזור לאנשים אבל לא מסוגלת להיות אחות (דם ומזרקים לא עושה לי טוב). חשבתי ללמוד ריפוי בעיסוק אבל שמעתי שזאת עבודה לא קלה, הרבה עם זקנים ולא מתגמלת כספית. השאלה שלי האם יש תחום, שמתאים לטיפוס חברותי כמוני, שלא חשבתי עליו וכמה נחשב ריפוי בעיסוק נכון להיום במשק העבודה ( או שאני צריכה לחפש את הבעל העשיר כבר עכשיו :-). תודה מראש טל
מיכל- מנהלת הפורום | 20:25  28/11/06
הי טל, ריפוי בעיסוק זו אכן עבודה לא קלה. אמנם לא בהכרח מדובר בעבודה עם זקנים, אלא ניתן לעבוד גם עם ילדים ובכלל עם מגוון אוכלוסיות, אך זהו מקצוע טיפולי שדורש הרבה סבלנות, מגע אישי וריגשי והרבה השקעה- החל מהלימודים וכלה בעבודה עצמה. בנוסף, כמקצוע טיפולי, הרבה פעמים השכר בו, במיוחד בשלבים הראשוניים אינו גבוה, ותקופת ההתלמדות לרוב לא מאוד מכניסה. עם זאת, זה תלוי היכן עובדים, וגם הכול, כמובן יחסי. במסגרות פרטיות ובכלל אם עובדים באופן פרטי, כמובן שהתשלום הוא אחרת, כך שזה משהו שמשתנה במהלך התפתחות הקריירה, ובהתאם למקום בו את משתלבת. יתרון בולט של התחום הוא שכמו רוב המקצועות הטיפוליים, הוא בהחלט מקצוע יחסית נדרש ושיש בו לרוב צורך בעוד אנשי מקצוע. באשר לתחומים נוספים, אני מבינה שאת טיפוס חברותי, אך השאלה היא לאיזה כיוון את נוטה. אם הכיוון הוא טיפולי- יש תחומים דומים כמו קלינאות תקשורת, פזיותרפיה וכדומה שקשורים לביולוגיה ולא דורשים להתעסק עם דם. אפשרות אחרת היא שאת יותר טיפוס של הדרכה- אם זה הוראה, או הדרכת טיולים, הדרכה בארגונים שעוסקים בטבע או בע"ח וכדומה. כך שיש לא מעט אפשרויות- השאלות הן, כרגיל, לאן את יותר נוטה (חוץ מטיפוס חברתי, וכנראה חקרני, איזה עוד טיפוס מאפיין אותך), מהי הסביבה בה יהיה נעים לך לעבוד, איזה סוג מגע את רוצה עם אנשים, האם את מוכנה להשקיע עכשיו בלימודים נוספים, וכמה זמן , ועוד. בהצלחה, מיכל
סגור