פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

גילה | 17:49  06/12/06
שלום לך, יש לי תואר ראשון ברוקחות ותואר שני במנהל עסקים. אני מעוניינת לדעת במה כרוך הסבת מקצועי למורה למתמטיקה לתיכונים/חטיבות ביניים. עדיפות ללימודים באיזור גיאוגרפי בין חיפה-רופין תודה מראש גילה
מיכל מנהלת הפורום | 18:46  06/12/06
הי גילה, זו שאלה חשובה שכדאי להפנות אותה ישירות למוסדות שמאפשרים הסבה/ הכשרה כזו. למיטב ידיעתי, הדרך להפוך למורה למתמטיקה היא הוצאת תעודת הוראה בתחום, ולכן, כדאי לפנות למוסדות שיש להם מסלולים של תעודת הוראה בתחום זה ולבדוק במה שינוי כזה כרוך. ייתכן מאוד שתצטרכי לעשות השלמות ואולי גם כמעט להשלים תואר שלם- אך כדאי לבדוק את זה עמם. דרך אגב, אם היית בוחרת בהוראת מדעים, למשל, נראה לי שאולי הסיפור היה קצת יותר קל, כי יש לך קורסים ורקע בנושא. מעבר לכך, איני יודעת על מוסדות אחרים (למשל משרד התעסוקה וכו') אשר מציעים הסבה לכך, אך שווה לבדוק. אולי יש משהו כזה, ואולי זה יכול לקצר עניינים. אשמח להתעדכן אם תגלי משהו חדש, מיכל
רווית - מכללת אורנים | 19:54  06/12/06
היי גילה ,ראיתי את שאלתך ורציתי לתת מידע כללי בידייך: ראשית הרשי לי לאמר לך כי כל אקדמאי המסב לימודיו למקצועות המדעים המדוייקים יקבל הנחה משמעותית (מקביל למלגת לימודים)בשכר הלימוד!! שנית ,לימודי הסבה יערכו במשך שנתיים (ועם הכרה בלימודייך הקודמים , אפילו פחות)כאשר בסופם את מקבלת תעודת הוראה לחינוך על יסודי ותיכוני חשוב שתדעי כי מרבית פרחי ההוראה הלומדים מתמטיקה מועסקים די במהרה במשרד החינוך /מוסדות חינוך פרטי . הדרישה למקצוע זה לשמחתי מבוקש ביותר גם במשרד החינוך וגם בעולם ההייטק!! מבחינת שכר ,איני מעוניינת להטעות אותך אך מהידוע לי שכר הוראה למורה למתמטיקה בתיכונים הוא גבוה יחסית למורה ממקצועות ההומניים מבחינת שכר במוסדות פרטיים (בתור אחת שנמצאת בתחום ,בלימודי ערב)השכר בהחלט טוב ומשתלם (לערך החל מ50 ש"ח ואילך , תלוי בנסיונך) נקודה אחרונה לידיעה , המידע שמסרתי לך נכון לכל מודות ההוראה בארץ ואין כאן עדיפות למוסד זה או אחר , בהצלחה!!
מיכל תירוש | 20:17  07/12/06
וטוב לדעת שהמידע נכון למוסדות השונים ולא רק למכללה שאת עובדת עימה. מיכל
רוית שלום, תודה רבה על תשובתך. מאחר ומכללת אורנים היא אחת האופציות הטובות עבורי מבחינת מקום מגורים, הייתי מבקשת שתפני אותי לגורם המתאים במכללה. אני מעונינת לקבל ייעוץ והדרכה מקיפים יותר לגבי אפשרות שכזו. אשמח לשמוע ממך. ניתן גם באמצעות דוא"ל בברכה גילה [email protected]
סגור