פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שי | 22:07  06/12/06
אם שוחררתי מהצבא על סעיף 21 (נפשי).. האם זה יכול להפריע או לחסום את המקצועות ראיית חשבון או הנדסת בניין (הנדסה אזרחית)... ואם כן לאיזה מקצוע זה יכול להפריע יותר....
טל 2 | 10:25  07/12/06
שי , מלבד עבודות הנוגעות לאבטחה, מידע רגיש ושלוחותיו (נשק, מערכות הגנה וכיו"ב)לא צריכה להיות כל בעיה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בהצלחה
מיכל תירוש | 20:13  07/12/06
הי שי, בהמשך לתשובתה של טל- אכן הפרופיל הצבאי שלך ואם עשית או לא עישת צבא, לאיזה משך זמן וכדומה, לא אמור להשפיע על נושא של לימודים. המקום שזה יכול אולי להשפיע זה בהמשך הדרך- במציאת עבודה, וגם שם לא בכל תפקיד או בכל חברה. בהצלחה, מיכל
אלעד | 08:42  08/12/06
שמח לפוצץ לכם את הבועה. אני כמעסיק שואל אנשים מה עשו בצבא, ומישהו שהתשחרר על 21 (או נגזרותיו השונות) מנופה אוטומטית. (ולא מדובר בעבודות אבטחה..)
מיכל תירוש | 11:02  08/12/06
תודה על התייחסותך, אך השאלה הייתה ביחס ללימודים, ובהקשר זה, הפרופיל הצבאי אינו משמעותי. אם תשים לב, בתשובתי התייחסתי לכך שאם כבר הפרופיל יכול להשפיע, זה במקרה של עבודה, כפי שציינת אתה. ואכן, כשמדברים על עבודה, יש מקרים בהם מעסיקים מתייחסים לפרופיל (כמו המקרה שאתה ציינת), אך יש גם הרבה מאוד מקרים שהם לא. בנוסף, לתשומת לבך, למיטב ידיעתי, על פי החוק, מעסיק אינו רשאי לשאול אדם על הפרופיל הצבאי שלו. אני יודעת שהדבר לא נאכף, ובהחלט נעשה, אך מפנה את תשומת לבך לכך, כי זה עלול להיות עילה לתביעה. מיכל
אלעד | 11:42  08/12/06
1. התייחסתי בשרשור להודעה של טל, לגבי עבודות, ולא לגבי ההודעה המקורי.. 2. כפי שציינת, גם אם בחוק מעסיק לא רשאי לשאול אדם על הפרופיל הצבאי שלו, אני די בטוח שלא לזה התכוון המחוקק. ז"א, זה לא עסק של אף אדם מה הפרופיל _הרפואי_ שלי, אבל זה בהחלט רלוונטי אם הוא השתחרר מהצבא על פרופיל נפשי. (עזבי ערכים/ציונות, היית מקבלת אדם שהצבא הכתיר אותו בתואר "לא כשיר נפשית" אליך לעבודה?!) ואפילו באמת אם אסור לי לשאול על זה בפועל - לא ממש נראה לי שיש דרך לאכוף דבר כזה.
אלעד | 11:42  08/12/06
טל2 | 13:41  09/12/06
למה אתה נזעם ונכעס (המצאתי מילה בזה הרגע!!)הרי כל מטרות השאלות הינן למטרות לימודים - ברגע שאדם יסיים לימודיו ויפנה לעבודה - השאר תלוי בו , הלא כן ??? , אים יפנה לעסקים ציבוריים/פרטיים וכיו"ב מי אנחנו שנאמר לו , "אצלי לא תעבוד!!??" , הרי זו בחירתו של השואל , נכון ??? שבת שלום אלעד , החיים בסה"כ יפים , אל תכעס :- ) , זה יוצר קמטים...
אלעד | 23:56  09/12/06
סתם מעיר הערה נצרכת. (ואגב, "נזעם ונכעס" הן שתי מילים תקניות לחלוטין בעברית).
טל2 | 12:05  11/12/06
אכן אני שמחה שיש עוד כמוני "פריקים" לשפה העברית ולמילון אבן שושן והאקדמיה ללשון עברית!!! אכן אושר גיל ועליזות :- )
איילת | 13:36  11/12/06
צר לי לפוצץ לך את הבועה, אני כמעסיקה מעולם לא עניין אותי ואני גם שואלת מה אנשים עשו בצבא זה לא רלוונטי לשום דבר, מה שכן מעניין זה היכן ומה הם למדו.
סגור