פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

רווית נוריאל | 17:13  10/12/06
שלום אני מאוד אוהבת אמנות ואוהבת לעבוד עם אנשים התעניינתי בריפוי בעיסוק או בתרפיה באמנות את יודעת במקרה איך אוכל לברר את תנאי הקבלה לשם? היית מציעה לי משהו אחר ללמוד? תודה רווית
מיכל תירוש | 10:34  11/12/06
הי רוית, הדרך לברר תנאי קבלה לתחום מסוים היא לאתר את המוסדות בהם לומדים את אותו תחום, ולבדוק באתר האינטרנט/ מזכירות/ ידיעון של אותו מוסד מהם תנאי הקבלה שהם דורשים. חשוב להבין שהתנאים יכולים להשתנות בין מוסד למוסד וגם בין שנה לשנה. כך שלמעשה, את רוב המידע את יכולה לקבל בלי לקום בכלל מהכיסא. כתבי בחיפוש החופשי באתר "ריפוי בעיסוק" ותקבלי קישור למוסדות בהם לומדים את התחום וקישורים נוספים באמצעותם תוכלי לקבל את המידע הרצוי. הבירור לגבי תרפיה באמנות הוא מעט יותר מורכב, כתבי "תרפיה באומנויות", ואמנם לא יופיעו לך מוסדות לימוד, אך תראי שיש קישור לכתבה בנושא. אם תכנסי לכתבה תוכלי לראות שמציינים שם שאת התחום ניתן ללמוד במבחר מוסדות (למשל- לסלי קולג', מכללת בית ברל, מכללת סמינר הקיבוצים ועוד). רק לתשומת ליבך- לרוב מדובר בלימודי המשך אחרי תואר ראשון! לגבי כיוונים נוספים- המגוון הוא גדול, אפשר ללמוד כל אחד מהתחומים (משהו חברתי/ כיוון אומנותי) ומשם להתפתח לעיסוק שכולל גם את הפן האחר (למשל, ללמוד צילום ולעבוד כמורה לצילום), אפשר לבחור בכיוון של הוראה של אומנויות, או חינוך בשילוב עם מסלול יצירתי (למשל חינוך+ תולדות האומנות) ועוד הרבה וריאציות. צריך, כמובן, לקחת בחשבון שלכל אפשרות דרישות הקבלה שלה ושאורך המסלולים משתנה. בהצלחה, מיכל
רווית | 12:50  11/12/06
קודם כל תודה על עזרתך לפי מה שראיתי תרפיה באומנות זה סוג של קורס של שנה פחות או יותר. יש תואר ראשון ספציפי שצריך ללמוד כדי ללמוד תרפיה באומנות? ריפוי בעיסוק זה לעבוד עם אותה סוג של אוכלוסיה? בנוסף לכל זה יש הרבה המלצות ללמוד בבאר שבע. האם המקצועות האלו כלולים שם? עוד שאלה אחרונה, אם אני אלמד מדעי ההתננהגות מה אוכל לעשות עם זה בהמשך? זה יכול להתקשר למקצועות שמעניינים אותי? תודה רבה מיכל על העזרה את ממש עוזרת לי. רווית
מיכל תירוש | 10:41  12/12/06
הי רוית, תרפיה באומנות ניתן ללמוד הן כקורס אחרי תואר ראשון והן כמעין לימודי תעודה (שזה כמובן, קצת יותר "כבד" מקורס בודד). כדי להשתלב בתחום זה כדאי להתחיל מלימודים של מקצועות ממדעי החברה הקשורים לטיפול או חינוך (חינוך, פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות וכדומה), וכמובן שרלוונטי ונחוץ גם רקע באומנויות. הקשר בין תרפיה באומנויות לבין ריפוי בעיסוק- ובכן, בשני המקרים מדובר בכיוונים טיפוליים והעבודה היא בד"כ עם אוכלוסיות שזקוקות לעזרה, ולכן בהחלט סביר שאותם אנשים יזכו לטיפול בשתי הדרכים (אבל לא בהכרח).מצד שני, יש כמובן הבדל בעבודה עצמה. ממליצה לך לקרוא יותר על שני התחומים, אם זה כאן באתר או בספריית מקצועות (או בתוכנה של ספריית מקצועות כמו המית"ם). אני בטוחה שאם תקראי עוד על המקצועות תוכלי להבין יותר טוב למה אני מתכוונת בכך שיש גם דמיון וגם שוני. (אם את צריכה הפנייה לאחד המקורות שציינתי, בשמחה). למיטב ידעיתי אין בבאר שבע הכשרה בכיוונים אלה, לפחות לא כיום. ייתכן שבעתיד תהייה. יחד עם זאת, את בהחלט יכולה ללמוד תואר ראשון בבאר שבע ואז להמשיך בהכשרה במקום אחר. וכן, לימודי מדעי ההתנהגות (בבאר שבע או במקום אחר) יכולים בהחלט לאפשר לך להשתלב בעתיד בכיוון של תרפיה באומנויות. זה לא כ"כ רלוונטי לריפוי בעיסוק שזה תואר ראשון בפני עצמו, ולא לימודי המשך. מסלול מדעי ההתנהגות בבאר שבע הוא בעצם לימודים של פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, שבצירופם יחד נקראים מדעי ההתנהגות. אחרי תואר כזה ניתן להמשיך לתארים מתקדמים ולכיוונים שפתוחים בפני בעל תואר בוגר בכל אחד מהמקצועות הללו. בהצלחה, מיכל
שיר | 16:15  12/12/06
היי רווית ומיכל , ראיתי את השרשור שלכן בנושא תרפיה ,הרשו לי לעדכן : 1. השנה החל באוני' חיפה מסלול הקרוי"פסיכודאלי" , מסלול המשלב בין לימודי אמנות ופסיכולוגיה ונמשך כשנתיים ובסיומו מקבלים תואר ראשון וממשיכים ללימודי מטפל באמנות ללא השלמות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בתור סטודנטית אשר החלה ללמוד במסלול זה אני מאוד נהינת ומשום שהמסלול חדש ישנם המון קורסים באנמות טיפולית וקלינית (בתחום הריפוי באמנות)שנפתחו לטובת המסלול - חשוב לציין כי אין מבטיחים לך תעסוקה בתחום והכול תלוי רק בך! 2.ישנו מסלול לימודי תעודה בטיפול באמנות בסמינר הקיבוצים - חלק משבחים אותו וחלק אף פחות , כדאי לבדוק 3. יש את מכללת לסלי הידועה המגישה לתואר שני (לא מוכר)בתרפיה באמנות - המסלול מאוד מעניין ויש לי לא מעט חברות הלומדות בו , החסרון : עלות הלימודים גבוהה מאד 100.000 ש"ח בערך ל 3 שנים) וכששאלתי חברות אים שווה להשקיע סכום שכזה נאמר לי חד משמעית לא!! כי גם עם תעודה ניתן לפתוח/לטפל בקליניקה משלך - מה גם שהמקצוע לצערי עדיין לא מוכר במשרד הבריאות ועדיין מחכים להכרעה בנושא מקווה שעזרתי , בהצלחה
מיכל תירוש | 19:42  12/12/06
סגור