פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מני | 10:17  11/12/06
תנאי הקבלה לדרבי די נמוכים ביחס למכללות אחרות בגרות+ציון עובר באנגלית וזה מעורר בי ספקות ושאלות: מה שיטת הלימוד של אונברסיטת דרבי? האם זה באותו עיקרון כמו באונברסיטה הפתוחה? תודה
מיכל תירוש | 11:39  11/12/06
הי מני, אוניברסיטת דרבי בארץ היא בעצם שלוחה של אוניברסיטת דרבי שמקורה באנגליה ולה שלוחות במקומות שונים בעולם. לפיכך, שיטת הלימוד ותנאי הקבלה שלה מתאימים לסטנדרטים שקיימים בחו"ל, והנ"ל, כמובן, יכולים להיות שונים מהמקובל בארץ. בנוסף, מאחר ומדובר באוניברסיטה פרטית, יכול מוסד זה לקבוע את תנאי הקבלה על בסיס שיקולים השונים מאלה של מוסדות שאינם פרטיים, וייתכן שזה ההסבר להבדלים שזיהית עם מוסדות אחרים. לא הייתי מנמקת זאת בכך שמדובר במוסד שפועל כמו האוניברסיטה הפתוחה, כי האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד ישראלי, שכפוף לתנאים ולדרישות של המוסדות האקדמיים בארץ. מהי בדיוק שיטת הלימוד שם כדאי לבדוק עמם ישירות, וכדאי גם לברר ביחס לכל מסלול באופן נפרד. באותה הזדמנות הייתי גם שואלת האם התואר מוכר בארץ כמו תואר ראשון לכל דבר, או שמתייחסים אליו כמו אל תואר מחו"ל. שאלה זו יכולה לשפוך עוד אור על הדברים והיא רלוונטית למשל בתחומים כמו פסיכולוגיה בהם הרבה פעמים יש שאיפה להמשיך לתואר שני, ואם התואר אינו מוכר בארץ, זה עלול להוות בעיה. לכן הייתי מבררת אם התואר מוכר ואיך מקבלים אותו בארץ גם עם המכללה, ובמידה ויש צורך גם עם המועצה להשכלה גבוהה. בהצלחה, מיכל
אבישי - תלמיד במיל' | 11:59  11/12/06
מני , קבל הצעה הצעה ידידותית מאדם שלמד שם (מינהל עסקים), עזוב אותך משטויות - אים אתה מעל 30 ואין בידך תנאי קבלה מדהימים (חוץ מבגרות וחיוך לבבי )לך למכללה מוכרת (המכללה של קרית אונו למשל), המכללה אינה מוכרת בשום דבר - וגם אים כן ,הרי שהיא מוכרת מבחינה אדמינסטרטיבית בלבד (שזה , סליחה על הביטוי ,שווה לעכוזיים של מעלה גרה), שלא תבין לא נכון , אני סיימתי לימודיי שם , ואף בהצלחה מסויימת, אבל אח"כ תנאי הקבלה למוסדות אחרים בארץ לוו בהשלמות מטורפות עד כי בראייה לאחור היה שווה לי לעשות תואר פשוט (כמו תואר רב תחומי)בכל אוניברסיטה בארץ ולהמשיך הלאה!!!! קח בחשבון כי התנאים הקלים מחפים על רמת לימוד לא מהמדהימות (וזה בלשון המעטה), עשה מה שברצונך לעשות אך קח עיצה לדרך: שלוחות מחו"ל הן ערובה לבלגן בהמשך (ולא משנה מה יגידו תלמידי דרבי האחרים - כולנו בסופו של דבר עשינו השלמות מעבר להשלמות הבסיסיות כשרצינו ללמוד לתארים מתקדמים) בהצלחה , אבישי
מיכל תירוש | 10:16  12/12/06
התיאור שלך מצביע על מספר חסרונות שיכולים להיות ללימודים במוסדות שמהווים שלוחות של אוניברסיטאות בחו"ל. דברים שכדאי לדעת ולקחת בחשבון. יחד עם זאת, הם כמובן מציגים סיפור אישי ודעה אישית, וחשוב שנזכור זאת, כי אני בטוחה שיש גם מקרים אחרים ואולי חברים ללימודים שלא נתקלו באותם קשיים ויצאו בתחושות אחרות מלימודיהם. בכל מקרה, תגובתך מבהירה עד כמה חשוב לברר מידע לפני שנרשמים ואת החשיבות המיוחדת שיש ליצירת קשר עם סטודנטים או בוגרים של המוסד, לפני קבלת ההחלטה, ולכן רוב תודות לך. מיכל
אבישי - תלמיד במיל' | 12:04  12/12/06
מיכל, בכיף גדול ,ולמרות שאמרת כי התיאור שלי הינו אישי ,חשוב לדעת כי לצערי דיעה זו (שלי)משקפת לא מעט סטודנטים שלמדו שם ואף דובר רבות בנושא בלא מעט עיתונים , תודה על הפרגון ויום טוב
סגור