פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

לירז | 11:56  11/12/06
שלום מיכל יש לי תעודה של הנהלת חשבונאות 1+2 מטעם משרד העבודה אני מעוניינת ללמוד לימודי תואר ראשון המינהל עסקים/כלכלה וניהול יש לי בפנייך מספר שאלות: 1. האם זה יקל עליי מבחינת תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון במניהל עסקים/כלכלה וניהול ? 2. במידה ואלמד לימודי תואר ראשון במינהל עסקים/כלכלה וניהול האם אקבל פטורים לקורסים ספציפיים (שיעורים ספציפיים) שקשורים לחשבונאות? 3. האם התור מינהל עסקים/כלכלה וניהול מוכר גם כתואר מנהל חשבונאות סוג1+2 או 3, הכוונה אם הייתי לומדת ישירות לתואר זה לא היה לי צורך ללמוד חשבונאות סוג 1+2 או ששניהם תחומים ודברים ששונים. אשצח עם תוכלי בטובך לענות לי באופן פרטני על השאלות הנ"ל תודה מיכל והמשך יום נעים לירז :)
מיכל תירוש | 10:28  12/12/06
הי לירז. אנסה להתייחס לכל שאלותיך. שאלת אם לימודי הנהלת החשבונות יוכלו להקל עליך מבחינת תנאי קבלה ללימודי תואר. להערכתי, ההשפעה של לימודיך הקודמים תהיה פחות ברמה של נתוני הקבלה ויותר במהלך הלימודים עצמם. כלומר, ייתכן שלימודיך הקודמים לא ישפיעו על דרישות הקבלה ממך, אך אין ספק שהם יוכלו להקל עליך במהלך הלימודים עצמם, ואולי אף לפטור אותך מקורסים (כפי ששאלת בשאלתך השניה). את שני הדברים חשוב לבדוק מול המוסדות עצמם כי רק הם יכולים לקבוע במה הם מכירים ומה לא. עוד אוסיף, שיש גם השפעה למוסד בו למדת את לימודי הנה"ח. זאת מאחר שיש מוסדות שמאפשרים השלמה מלימודי הנה"ח לתואר ראשון (למיטב ידיעתי האוניברסיטה הפתוחה, המכללה למנהל וודאי יש מוסדות נוספים). כך שכדאי מאוד לבדוק אם המוסד בו רכשת את המקצוע מאפשר השלמה לתואר או אם הלימודים שם מוכרים כנקודות לתואר ראשון. אם כן, זה יכול בהחלט להקל עליך מאוד. לגבי שאלתך השלישית, למיטב ידיעתי תואר בתחומים שציינת אינו מקביל ללימודים של הנה"ח. כפי שאתה וודאי יודע הנה"ח זה מקצוע, שבתום ההכשרה אליו נבחנים ומקבלים תעודה. ייתכן שהתארים שציינת מלמדים את התחום, אל הם לא בהכרח מכשירים למקצוע עצמו ובסיום הלימודים לרוב לא יוצאים עם תעודה של מנהל חשבונות. וביחס לאותה שאלה, נראה לי שזה קצת "חלב שנשפך" ושחבל להתחיל להסתכל אחורה ולהתחרט על מה שכן או לא עשית. הלכת בדרך בה הלכת וכנראה שהיא הייתה נכונה בזמנו. כעת, צריך למצוא איך אתה ממשיך וחבל לעצור ולהתחרט על דברים שבכל מקרה לא ניתן כרגע לשנותם. בנוסף, כאמור, אני מעריכה שלימודיך והכשרתך הנוכחיים וודאי יהוו יתרון בהמשך (גם בלימודים וגם אולי באפשרויות התעסוקה שלך במהלך הלימודים), כך שאין כ"כ על מה להתחרט. בהצלחה, מיכל
לירז | 11:12  12/12/06
קודם תודה על תשובתך לשאלות שהצגתי בפנייך רציתי לשאול אותך שאלה וספת במידה והיום לא היה לי תעודה ניהול חשבונות 1+2 ואני יודעת שאני מעוניינת ללמוד ככלה וניהול/מינהל עסקים היית ממליצה לי ללמוד תואר ראשון בכללה וניהול/מינהל עסקים ללא ניהול חשבונות 1+2 (האם אין טעם ללמוד ניהול חשבונות 1+2 במישדה ואני מעוניינת ללמוד תואר ראשון בכלכלה וניהול/מינהל עסקים) או שמכיוון שניהם דיי תחומים שונים אז אין קשר רציני בניהם והניהול חשבונות 1+@ רק מוסיף וטוב. תודה
מיכל תירוש | 11:28  12/12/06
זו מאוד שאלה של מה רוצים לעשות בעצם אחרי התואר ושל שיקולים פרקטיים. אם המטרה היא להיות כלכלנית- ללכת ישר לתואר בתחום נשמע רעיון טוב. אבל, אם חשוב לך לרכוש מקצוע כדי שתוכלי כבר במהלך התואר לעבוד בשכר יותר סביר ובתחום עצמו (ולא במשרות סטודנטים, למשל)- לבחור מסלול שמתחיל בלימודי הנה"ח ומשם משלימים את הנקודות הדרושות לתואר ראשון, נשמע לי רעיון טוב למדי. כך שזה נורא תלוי במה המטרה בסופו של דבר, ומה חשוב לך לעשות בדרך. כך גם, אם את לחוצה לסיים תואר ראשון מהר ככל האפשר, זה יוביל להחלטות ובחירות אחרות, מאשר, אם מה שחשוב לך עכשיו זה לפרנס את עצמך ויש פחות לחץ או אפשרות ללימודים אינטנסיביים. עם זאת, בנימה אישית, חשוב לי לומר שנראה לי שאת קצת עושה לעצמך עוול. אם כבר למדת הנה"ח למה להתלבט עכשיו אם היה כדאי או לא? אין ספק שהלימודים יתרמו לך בהמשך הדרך, ובעיני, זה מה שצריך להיות חשוב. קחי בחשבון שיש לך יותר אפשרויות מאשר לאדם שפונה ישר ללימודים לתואר- בעיני זה רווח נקי!! מיכל
לירז | 13:27  12/12/06
אני מודה לך מאוד נעזרתי בך מאוד תודה ואני מאחלת לך שתמשיכי להיות מקסימה ולעזור לאנשים :)
סגור