פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום וברכה רבה לך מיכל. קודם כל אני רוצה להגיד לך שאת עושה עבודה נפלאה בלהדריך את האנשים שבאמת רוצים להתעלות במעלות החיים. שנית, אני בשאלה, היות ואני התחתנתי בחו"ל ואין לי בעצם שום תואר לימודי (לא משנה למה) רציתי לשאול אותך האם והיכן אפשר ללמוד את הפסיכולוגיה וגם גרפלוגיה דרך האינטרנט מהבית? אני אגיד לך את האמת שאני חי בסביבה חרדית ובקהילה שלי אני חושב שנחוץ מאד שיהיה אחד בקיהלה שלנו שיוכל לתת מענה להורים וכמו"כ למבוגרים בנושא הפסיכולוגיה וכן לאבחן דרך הגרפלוגיה את המצב הנפשי של המטופל.
עמית | 20:18  12/12/06
שלום משה ,ראשית מזל טוב גדול לרגל נישואיך! שנית ,לימודים דרך האינטרנט (הקרויים לימודים מתוקשבים)אפשר ללמוד דרך לא מעט מוסדות אקדמיים אשר מפרסמים לימודים שכאלו , הידועה ביותר היא האוניברסיטה הפתוחה! כדאי שתדע , לימודי פסיכולוגיה בכדי לייעץ לאנשים נמשך כ 6 שנים תמימות (תואר ראשון ושני)ורק בסיומם ולאחר שתעבור מבחני הסמכה (לא קלים בכלל)תוכל לסייע ולייעץ לאנשים ניתן גם להתמחות במתן טיפול זוגי ואז מהלך הלימודים מתארך מעט (כי מלבד תואר שני ישנה גם התמחות ) אפשרות אחרת היא ללכת על עבודה סוציאלית (שזה בעצם אותו הדבר כמו פסיכולוגיה אבל עם כותרת שונה)וגם כאן מהלך הנמשך 6 שנים . לגבי לימודי גרפולוגיה - על מנת לקבל גרפולוג מוסמך שאף מייעץ והמוכר ע"י איגוד הגרפולוגים הארצי (ויש המוסיפים והבינלאומי , אך איני רוצה להסתכן ולהטעות)יש צורך בלימוד מעמיק של 3 שנים כל מוסד המציין כי תקבל תעודת גרפולוג מוסמך תוך שנה - עליך לדעת כי הינך שם כספך על קרן הצבי ויש כאן מן הסיכון ופגיעה עתידית בשמך כאיש מקצוע (כי אתה אמור לסייע וליעץ לאנשים הן מבחינה נפשית ,בערך, והן מבחינה מקצועית),ולכן חשוב לא להתפתות!!! ב ה צ ל ח ה
עמית | 20:21  12/12/06
במידה והחסרתי מידע כיוון שאת בעצמך פסיכולוגית אנא , תרגישי חופשי לתקן /להוסיף מידע ,תודה ויום טוב
מיכל תירוש | 20:35  12/12/06
קודם כל תודה על התייחסותך. נראה שענינו במקביל והתמקדנו בהיבטים קצת שונים בקשר לפנייתו של משה. ענית באריכות ובפירוט, אך חשוב לי להתייחס לכמה דברים שכתבת, כדי להעמיד דברים על דיוקם. קודם כל, לגבי לימודים מרחוק, אתה מציין שיש לא מעט מוסדות אקדמיים שמאפשרים לימודים מתוקשבים. ייתכן, ואם כן, אשמח לשמוע על מוסדות נוספים, אך השאלה היא האם מוסדות אלה מאפשרים לרכוש תואר ראשון במסלול שכולו מתוקשב? אם כן, אשמח אם תכתוב לנו שמות של מוסדות שאתה מכיר, זה יכול להיות שירות נפלא לחברי הפורום. לגבי לימודי פסיכולוגיה- הלימודים הם בערך 5 שנים, וזה משתנה גם מאחר ומדובר בשני תארים שהמעבר ביניהם כמובן לא מובטח ולא אוטומטי, וזה משהו שיש לקחת בחשבון. לא כל מי שלומד תואר ראשון בתחום יוכל להמשיך לתואר שני. בנוסף, כדי לייעץ לאנשים באופן פרטי, יש צורך בתקופת התמחות לאחר התואר, שגם היא לוקחת בין 2-4 שנים ודורשת עמידה במבחן התמחות. כך שאכן, מדובר במסלול לא קל. כדי להיות עובד סוציאלי ולעבוד בתחום, לומדים כ- 3 שנים, אליהם ניתן להוסיף עוד כשנתיים של תואר שני שמספקות התמחות בכיוון מסוים בעו"ס. יחד עם זאת, המקצוע עצמו אינו מחייב לימודי תואר שני. פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית, הם אכן מקצועות קרובים, אך כמובן שיש הבדלים ברורים ביניהם, שגם מסבירים את ההבדל באורך המסלולים וזמן הלימודים. לכל הידוע לי, עו"ס לא ניתן ללמוד בלמידה מרחוק. להלן הארותי והערותי, ושוב תודה על תשובתך המושקעת. מיכל
עמית | 20:43  12/12/06
היי מיכל , תודה על שהארת והערת את עיניי נתת לי משימה : לבנות עבורך ועבור שאר המתעניינים בלימודים מתוקשבים ,רשימה של מוסדות המתקיימים וירטואלית ומקיימים לימודים מסודרים ומלאים לתואר (וכמובן שאינם חתול בשק ) תני לי מספר ימים , אני מארגן לכם יופי של רשימה להשתמע....
מיכל תירוש | 20:21  12/12/06
שלום משה. שאלת שאלה קצת מורכבת והסיבה היא שכדי ממש לעסוק בפסיכולוגיה ולקבל תעודת מקצוע בנושא, אין מנוס מלימודים אקדמיים במוסד מוכר וזה אומר שאין ממש דרך ללמוד רק דרך האינטרנט. במיוחד, שאם אנו עוסקים בפסיכולוגיה, לפחות בארץ, כדי להיות פסיכולוג יש צורך בתואר שני בתחום, ואת זה בכלל לא ניתן לעשות "מרחוק". לגבי תואר ראשון בפסיכולוגיה, זה משהו שעקרונית ניתן לעשות דרך האוניברסיטה הפתוחה, שמבחינתה, כל עוד אתה מגיש את התרגילים בזמן, אין צורך שתהיה נוכח במפגשים/ שיעורים. יש לקחת בחשבון שכנראה שכן תצטרך, להגיע למבחן בסוף הסמסטר, אך פרט לכך, זה הפתרון הטוב ביותר שאני יכולה להציע, מהידוע לי וממה שקורה בארץ. לגבי גרפולוגיה, המצב שונה כי לרוב לא מדובר בתואר ראשון ואז החוקים הם פחות נוקשים. מצד שני, למיטב ידיעתי ההכשרה בגרפולוגיה בארץ היא בעיקר דרך מוסדות פרטיים, ואני מתקשה להאמין שהם מאפשרים למידה מרחוק (אבל שווה בדיקה). עד כאן, התייחסתי אל הדברים כאילו בכוונתך ללמוד כדי לקבל תעודת מקצוע. כמובן, שהמצב שונה אם אתה מתכוון ללימודים לצורך העשרה אישית בלבד. במקרה כזה, יש ספרי לימוד טובים ומעניינים בכל אחד מהתחומים, ושוב, האוניברסיטה הפתוחה בהחלט יכולה להוות מקום טוב לרכישה של ידע בנושא, כמו גם מוסדות אחרים שאולי תגלה בחיפוש באינטרנט. כך שהשאלה היא כמובן לאיזו מטרה הלימודים. ועוד דבר, לא ציינת איפה בחו"ל אתה נמצא, אבל אם מדובר, למשל, בארה"ב, הרי שייתכן מאוד שבמדינה בה אתה חי יש כל מיני אפשרויות נוספות. מניסיון ידוע לי שדברים מתנהלים קצת אחרת במדינות אחרות. כך שאולי שם יש פתרונות שאצלנו עדיין אין ושיאפשרו לך ללמוד מרחוק יותר בקלות. אני במקומך הייתי בודקת גם כיוון כזה. באשר לנושא של הסביבה החרדית בה אתה חי, אכן נשמע שבכל קהילה יכולים להרויח מאנשים בעלי ידע בתחומים שציינת, ואני בטוחה שהיו מי שחשבו על כך קודם. לכן, יש קהילות בהן יש כל מיני מסלולי הכשרה "פנימיים" בנושאים של ייעוץ למשל. אולי יש משהו כזה גם בקהילה שלך? שוב, עוד היבט ששווה בדיקה. מקווה שסייעתי, בהצלחה, מיכל
משה | 23:28  13/12/06
תודה רבה לך, מיכל, וחזרתי בתגובה דרך הודעה חדשה, מקוה לשמוע בהמשך
"לגבי גרפולוגיה, המצב שונה כי לרוב לא מדובר בתואר ראשון ואז החוקים הם פחות נוקשים. מצד שני, למיטב ידיעתי ההכשרה בגרפולוגיה בארץ היא בעיקר דרך מוסדות פרטיים, ואני מתקשה להאמין שהם מאפשרים למידה מרחוק (אבל שווה בדיקה)." שלום וברכה ויום טוב לכולם. ובכן עשיתי כהצעתך ובדקתי בקשר לגרפלוגיה שיש אתר בשם "הנד מאץ" והיא מציעה אכן לימודי גרפלוגיה דרך הרשת. והייתי מעונין לדעת על טיבו של האתר הזה ועל אמינותו. אם מישהו יכול לעזור לי בזה אודה לו מאוד.
סגור