פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שירה | 18:57  25/12/06
היי מיכל, אני חיילת משוחררת ובכוונתי להרשם השנה לאונ' הבעיה היא שאני לא סגורה על המקצוע שאותו אני רוצה ללמוד מה שכן אני יודעת זה את הדברים הבאים: אני מאוד טובה בלהקשיב,לייעץ ולעזור לאחרים,חשוב לי שהעבודה תהיה מעניינת ומגוונת מבחינת הנושאים שבהם אני יעסוק (כי אני משתעממת מהר)ואני בעלת מוטיבציה רב. ברור לי שהתחום החזק שלי הוא פסיכולוגיה אך מאחר ובפועל ניתן לעבוד כפסיכולוג רק אחרי תואר שני אני מוותרת על הרעיון. לכן חשבתי על תחום מקביל כמו מדעי ההתנהגות והבנתי שכיום משלבים אותו הרבה עם ניהול.הבעיה היא זה שאין לי נסיון בניהול כ"כ ואני לא בן אדם מאוד אקטיבי מה שכן אני אוהבת שליטה ואני יודעת שתחום הניהול יכול להיות מאוד מעניין ומגוון..בנוסף אני מתלבטת בין תחום השיווק והמכירות-אין לי בזה ניסיון אבל בגלל שאני עקשנית אני נוטה לשכנע הרבה פעמים אנשים כך שאולי זה יכול לעבוד לטובתי. רציתי לשאול אותך גם מה הכוונה לניהול משאבי אנוש?במה זה עוסק? סליחה על כל השאלות אשמח אם תייעצי לי מה התחום מבין כולם שהכי מתאים לי.. תודה,שירה
מיכל תירוש | 05:41  27/12/06
שלום שירה, האמת היא שכאן באתר יש הסבר שלדעתי מאוד ממצה בנושא ניהול משאבי אנוש. אם תכתבי בחיפוש החופשי "משאבי אנוש" תקבלי בצד שמאל הפנייה ל"כתבה בנושא" שמסבירה במה מדובר, במה עובדים וכו'. אז מומלץ לך לקרוא, לנסות לדמיין את התפקיד ולחשוב עליו. על פניו, ממה שאת מתארת נשמע שבהחלט יכול להתאים כי מדובר בתפקיד בו בהחלט עובדים עם אנשים ויש אינטראקציה רבה. התפקיד לרוב דינמי, דורש הבנה ארגונית ויכולת שכנוע, ואם אלו דברים שיש לך ואת נהנית מהם- מה טוב. יש לשים לב שלמרות שזה נקרא "ניהול משאבי אנוש", הרי שלא תמיד (ולרוב אפילו) לא מדובר בניהול של אנשים (וודאי שלא בתחילת הדרך), אלא אם כבר בניהול של עניינים ותהליכים, שזה במילים יותר פשוטות אחריות על תחום מסוים שקשור במשאבי האנוש. לכן, גם אם אין ממש ניסיון בניהול זה פחות רלוונטי. בהצלחה, מיכל
סגור