פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

הי, מיכל. אני לומדת קרימינולוגיה לתואר שני. אני נמצאת כרגע בשנת השלמות וצפויות לי עוד שנתיים של לימודים. התחלתי גם בהכשרה מעשית בעבודה עם נוער. אני מרגישה בילבול גדול מאוד לגבי המשך הלימודים ולאו דווקא בשל חוסר העניין בתחום, אלא בשל האכזבה ממוסד הלימודים ודרך העברת השיעורים (המתנהלים כסדנאות של "בוא נדבר על זה" ולמעשה אינן תורמות כלל). אני מאמינה שנושא החינוך והטיפול מתאימים לי, וכרגע מתלבטת לעבור לתחום של ייעוץ חינוכי (למדתי חינוך בתואר הראשון). החשש שלי הוא שאני נמצאת בתחום הנכון אך לא בנישה הנכונה. כלומר יש לי רצון עז לעזור ולתת, אך לפעמים אני חושבת שמשהו חסר אצלי (ואולי החסר הזה הוא זמני כי אני בתקופה מהורהרת בחיי) אשמח לקרוא את דעתך בעניין. תודה דנה
מיכל תירוש | 06:00  27/12/06
הי דנה, אכן נשמע שיש לך התלבטות לא קלה, וקשה להתייחס אליה בלי לדבר יותר לעומק ולהבין מהו הדבר שאת מגדירה כ"משהו שחסר אצלך". וזה, לצערי, משהו שבעיני קשה לעשות "בשלט רחוק" דרך הפורום. אולי שווה לקבוע פגישה עם פסיכולוג תעסוקתי ולהבהיר את הדברים? אם לתת את התרשמותי המאוד כללית מהעניין, מאחר שציינת שאת מתחילה עכשיוהכשרה מעשית בעבודה עם נוער, נראה לי שאולי שווה לתת לזה קצת זמן ולראות איך את חשה עם העבודה בפועל. לא ציינת גיל, אך אם את בתחילת הדרך, אולי לא כדאי למהר. נסי את העבודה המעשית וזה ייתן לך מושג טוב במה מדובר ואם "חסר" או לא חסר משהו. בנוסף, הפידבק שתקבלי מסובביך, גם הוא יכול לסייע. כדאי לזכור שהלימודים הם רק שלב ולעיתים שונים מאוד מאופי העבודה עצמה. לכן, גם אם אינך מרוצה מהלימודים, כפי שציינת, זה לא אומר דבר על מידת שביעות הרצון שתהיה לך מהמקצוע. מה גם, שאת כותבת בפירוש שמה שמפריע זה דרך העברת השיעורים, וזה משהו שפחות רלוונטי בהמשך (אחרי שתסיימי ללמוד). אז אולי כדאי לנסות לעבוד בתחום (בהתנסות המעשית שציינת) ולפי זה לראות. מה שכן, כדאי לך לחשוב על ההבדלים בין תואר שני בקרימינולוגיה לבין תואר בייעוץ חינוכי. נכון, בשניהם תוכלי לעזור לאנשים, אך האוכלוסיות אליהן מכוונים התארים ומכאן גם אופי העבודה והדגש ששמים במהלכה, די שונים. בהצלחה, מיכל
danale | 09:25  28/12/06
סגור