פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

ליאת | 12:46  14/01/07
שלום מיכל, אני מסיימת השנה תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול ורציתי להמשיך לתואר שני בתחום פסיכולוגיה ארגונית/תעסוקתית. ההתלבטות היא האם לפנות לתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית, מנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית או בכלל לימודי עבודה או סוציולוגיה ארגונית. השאלה שלי היא לא לגבי תנאי קבלה (שברור שקשים יותר לשני הראשונים) אלא לגבי תחום הסמכויות שמקבלים עם סיום כל אחד מהתארים, סמכויות ועדיפות בקבלה למקומות עבודה תודה
מיכל תירוש | 10:15  15/01/07
הי ליאת, תראי, כמו בכל בחירה תעסוקתית השאלה היא מה את רוצה לעשות אח"כ. ממה שכתבת אני מבינה שהכיוון הוא ככל הנראה ייעוץ ארגוני. תחום זה, כפי שהסברתי גם בעבר, הוא תחום "פרוץ" במובן שלא מוגדרת מראש מהי ההכשרה שנדרשת מיועץ ארגוני טוב ואין צורך לקבל רשיון מגורם זה או אחר כדי לעבוד בתחום. מה שנדרש הוא ידע והבנה בתחום ובעיקר יכולות (רצוי מוכחות). כך שלמעשה, מכל אחד מהכיוונים שציינת ניתן להגיע להגיע לתפקיד, וגם בלעדיהם, במקרים מסויימים. מה עדיף? אני חושבת שאין כאן תשובה אחת. ברור שאם את למודת תואר שני בפסיכולוגיה, זה נחשב די יוקרתי. כך גם אם את לומדת מנהל עסקים במקום טוב. מצד שני, יוקרה לא תמיד מספיקה וזה לא בהכרח השיקול שייקל עליך למצוא עבודה בתחום. כך שקשה להמליץ לכיוון זה או אחר. גם על ההבדלים "בסמכויות" שמקנה כל אחד מהתארים קשה להשיב. בגדול, ההבדלים בין התארים הם בדגש- בפסיכולוגיה הדגש הוא על הפרט בתוך הארגון, בסוציולוגיה, ההסתכלות היא יותר על הארגון כגוף. במנהל עסקים הדגש יהיה על הצד העיסקי, וכו'. כך שהדגשים הם שונים, למרות שבסופו של דבר, כאמור, ניתן להגיע לעיסוקים די דומים. ובינינו, בשטח, לעיתים לא ממש יודעים מאיזה רקע הגיע כל יועץ ארגוני... כך, שכפי שאת וודאי מבינה, לצערי אין כאן תשובה אחת שתפתור את הבלבול. מה שאני כן יכולה להציע מניסיוני, זה לחפש כיוון שבו הלימודים הם בעלי פן מעשי (למשל, כאלה שנדרש בהם סטאז' או שיש לבצע פרוייקטים בתוך ארגונים)או מסלולים ספציפיים שידוע לך שאנשים שמסיימים אותם משתלבים יחסית בקלות בשוק העבודה. המלצתי מבוססת על כך שבסופו של דבר, מה שכנראה ישנה זה מידת הניסיון שלך. כי הלימודים, חשובים ככל שיהיו, אינם אומרים דבר על כישוריך בתחום. אם את באה אם ניסיון (אפילו מועט) זה הרבה פעמים יהווה יתרון משמעותי הרבה יותר מאיפה בדיוק למדת. ולכן, אם בחלק מהמסלולים מציעים אפשרות לרכוש קצת ניסיון, ולהיכנס לארגונים, זה דבר שבעיני עדיף על פני כל מסלול יוקרתי אך תיאורטי. בהצלחה, מיכל
סגור