פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אלעד | 01:39  17/01/07
אהלן, יש לי כמה שאלות ואני אשמח לעזרה- אני רוצה ללמוד הנדסת תוכנה א'- אני נכנס לתחום הזה כי אני אוהב מחשבים ו5 היח"ל שעשיתי בכיתה י"ב היו קלים בשבילי. מעבר לכך אני מתלהב מאוד מהתאנים בשוק ההיי טק (משכורות ותנאי עבודה). דבר נוסף (וזה יכול להשמש מטופש) חבל לי ל"בזבז" נתוני קבלה גבוהים למקצועות שדורשים תנאים נמוכים יותר (חשבתי פעם על לימודי אדריכלות לדוגמא). יחד עם כל זאת במעולם לא התעסקתי עם רמת תכנות גבוהה של מחשבים ולא הייתי פריק של תכנות. איזה דברים עליי לעשות כדי לבחון את הלימודים והעבודה אלים אני הולך עם הנדסת תוכנה? (ז"א יש טעם להכנס לשיעור בהנדסת תוכנה? נסיתי לדבר עם סטונדטים על מסלולים נוספים של מחשבים אבל מי שלומד הנדסת תוכנה לא כ"כ מכיר מסלולים אחרים במחשבים ושוב לשאול סטודנטים אם הם נהנים בלימודים זה קצת סובייטקיבי) ב'- ממה שאני מבין זה תחום מאוד מבוקש בשוק כיום- אבל משום מה מלמדים אותו באונ' רק בב"ש ובטכיון (תקנו אותי אם אני טועה) ומשום מה לא ראיתי מודעות דרושים שדורשות ידע כזה (שוב, תקנו אותי) ג'- אני תלמיד מצטיין - ממוצע בגריות 112.34 ופסיכומטרי 726. אני מחפש ימים על גבי ימים מלגות לימודים/מעונות/כלשהן לתלמידים מצטיינים (לימוד באונברסיטאות, בתחום המחשבים) ולא מוצא. נסיתי להתקשר לאונ' ואמרו לי שרק אחרי הרישום והקבלה לאונ' יאתרו אותי לבד עם מלגות הצטיינות. אבל איך אני יודע שאני מקבל את המלגה הכי מתאימה לי לפני שאני מתקבל- אולי זה יהיה שיקול לאיפה ללמוד? אשמח לעזרה,
מיכל תירוש | 14:43  18/01/07
א- נשמע שהתנסת בכך בתיכון ואהבת את זה, וששקלת את העניין מלא מעט היבטים, כך שאני לא בטוחה אם יש עוד משהו שאתה צריך לעשות. אף פעם אין 100% ביטחון עד שלא מתנסים בדברים עצמם. אם בכל זאת יש עוד התלבטויות , שווה שתבדוק עם עצמך מה בדיוק מטריד אותך, ואולי אם תצליח לשים את האצבע על זה, תוכל לזהות מה עוד לעשות ואיך עוד לברר. ב- לדעתי בירושלים יש מסלול של הנדסת מחשבים, שיש בו דברים שמקבילים להנדסת תוכנה, כך שייתכן שבמקומות אחרים קוראים לזה בשם אחר, אך המסלול דומה. מעבר לכך, לא כל מוסדות הלימוד מציעים את כל המסלולים, כך שזה לא משהו שמהווה אינדיקציה לכאן או לכאן. באשר למודעות דרושים- מאוד תלוי איפה הסתכלת. יש תפקידים (של פסיכולוגים, לדוגמא) שלא בהכרח מתפרסמים בעיתונות היומית. הרבה פעמים חברות מפרסמות בתוך האתרים שלהם, פונות ישירות למוסדות לימודיים, הולכות על כיוונים כמו "חבר מביא חבר", יוצרות קשר בירידי תעסוקה, וכו'. כך ששוב, זה תלוי איפה אתה מחפש וזה לא בהכרח אומר משהו לכאן או לכאן... ג- נושא המלגות הוא פנימ י של האוניברסיטאות/ מכללות ולכל מוסד התנאים שלו והדרך בה הוא עושה דברים. כך שאם זו התשובה שקיבלת, כנראה שזה המצב. מה גם, שהרבה פעמים העניין משתנה משנה לשנה ופתאום נוספות/ יורדות מלגות. כך שהמוסדות לא תמיד מוכנים להתחייב מראש. דרך בה לעיתים ניתן לדעת אילו מלגות יש זה להיכנס לאתרי אינטרנט של המוסדות השונים ולבדוק מה מופיע בנושא תחת "כותרות" של דיקאנט הסטודנטים או אגודת הסטודנטים. הרבה פעמים, שם מפרסמים את הדברים. מעבר לכך, יש הגיון במחשבה שקודם תתקבל ואח"כ תברר על מלגה. הרי בין הרישום לבין המועד בו עליך להחליט אם ללמוד במוסד זה או אחר, בכל מקרה עובר פרק זמן. כך שיש הגיון בלהירשם למספר מוסדות, לדעת היכן התקבלת, ואז גם אילו מלגות קיימות ובסופו של דבר לקבל את ההחלטה. נכון שאולי במקרה שלך זה נראה שאתה בטוח "בפנים" אבל בחיים כדאי לקבל תשובה ורק אח"כ להיות בטוחים. בהצלחה, מיכל
סגור