פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

pilpilon | 11:58  28/01/07
שלום, אני משרתת כקצינה בקבע שיוצאת יומיות ומאוד רוצה לקדם את עצמי לקראת האזרחות. רציתי לדעת באילו מוסדות לימוד מתאפשר לימודים תוך כדי שירות (לימודים בשעות הערב למשל)? האם זה ראלי או אם בכלל כדאי לשלב לימודים עם צבא? בעיה נוספת שיש לי היא שאני גרה בצפון אך משרתת במרכז. מה שאומר שייתכן שאצטרך לשכור דירה (אם לא אלמד בצפון), האם זה כדאי? תודה...
מיכל תירוש | 14:55  29/01/07
בגדול, מדובר בשילוב לא קל, אך בתנאים מוסיימים בהחלט אפשרי. להערכתי, המוסד שמאפשר זאת הכי בקלות הוא האוניברסיטה הפתוחה. מעבר לכך שזה לרוב אפשרי, יש יתרון במוסד זה כי רוב המוסדות להשכלה גבוהה מכירים בקורסים שנלמדו במסגרת זו (מה שלא תמיד קורה...) וזה אומר שגם אם תרצי אח"כ לעבור למוסד אחר, יש סיכוי סביר שתקבלי פטור מחלק מהקורסים. כמובן, שמעבר לאוניברסיטה הפתוחה יש גם מכללות שמאפשרות לימודי ערב בחלק מהמסלולים. אני מציעה לזהות מה יכול לעניין אותך ואז לבחון את האפשרות ללימודי ערב בתחומים אלה, דרך ספרית מקצועות, למשל. אם אקח כדוגמא את ספרית המקצועות הממוחשבת של "אדם מילא", המית"מ, הרי שניתן לבקש מהמחשב שיציג רק לימודי ערב, דבר שמקל על החיפוש הבירורים... לגבי כדאיות של שכירת דירה, זו החלטה שתלויה במצב כלכלי, בתחושת המוכנות האישית שלך לעניין, וכו'. מטבע הדברי, בלי להכיר אותך, אני לא יכולה להמליץ לכאן ולכאן. בדקי עם עצמך אם זה משהו שאת יכולה ורוצה לעשות, בעודך לוקחת בחשבון שזה לא דבר קל לרוב. בהצלחה, מיכל
סגור