פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שיוס | 13:44  29/01/07
כרגע ( זה מה שנראה לי כרגע)...אני מתלבט בין הנדסת חשמל -אלקטרוניקה (4 שנים)...לבין עיצוב גרפי ( קורס של כמה חודשים ).... אני רוצה ללמוד רק בשביל להשיג מקצוע .... קראתי כבר את מה שכתוב על המקצועות האלה.... במה יש סיכויים טובים יותר להשתלב בעבודה בסיום הלימודים...איזה מקצוע יותר קל לכניסה והמשך..מה גם שהקורס בהרבה פחות מטמטם מהתואר שאין מה להשוות את הזמן והעבודה שיש להקדיש לכל אחד מהם....?????????? פליזזז כל מה שאת יכולה לכתוב לי על התחומים...היצע העבודה.... תודה מיכלל....
מיכל תירוש | 21:25  29/01/07
תראה, התחומים כ"כ שונים ומדובר בלימודים כ"כ אחרים (תואר מול קורס) שפשוט לא ניתן להתייחס לשאלה בפשטותה. אני חושבת שקודם עליך להבהיר לעצמך מה בעצם אתה רוצה- כלומר לאיזו "רמת" לימודים אתה מכוון, ורק אח"כ תוכל באמת לבחור. כי לכאורה, גם אם יותר קשה למצוא עבודה בעיצוב גרפי (וזו רק דוגמא) הרי שיש לך יותר משלוש שנים של זמן לחיפושים ומציאת עבודה אם משווים את זה לנושא של לימודי הנדסה. כך שזה כאילו יותר משתלם איך שלא מסתכלים על זה. ולכן אין כל טעם בשאלה, באיזה מקצוע יותר קל להשתלב וכו'. מצד שני, אם אין לך הציונים, היכולות או הכוח ללמוד הנדסה, אז שוב, אין פה באמת התלבטות. בנוסף, כאמור, השוני בין המקצועות עצמם הוא רב... כך שבעיני השאלה כלל אינה ברמת ההתלבטות בין המקצועות הספציפיים. נראה לי שעליך להבין מה בעצם אתה רוצה לעשות בזמן הקרוב- כמה להשקיע ובמה (בלימודים? בחיפוש עבודה?) ושאחרי שתענה לעצמך על עניין זה, להכריע לכאן או לכאן, לא אמור להוות בעיה. בהצלחה, מיכל
סגור