פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

עדי | 10:52  01/02/07
מיכל שלום אני עומדת להירשם לאוניברסטיטת בר אילן ומתלבטת בין שני תחומים - האחד קרימינולוגיה שמאז שבכלל התחלתי לחשוב על כיוון של לימודים גבוהים זה בעצם מה שרציתי ללמוד והשני הוא מסלול משולב למדעי החברה - מסלול הכלל משלב סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, כלכלה, מדעי המדינה ןיחסים בין לאומיים. ההתלבטות בעצם נוסבעת מכך שמצד אחד אני ממש רוצה קרימינולוגיה אך זה מקצוע מאוד מגביל מבחינת תעסוקה בעתיד ואילו המסלול המשולב יכול לתת יותר כלים להשתלב בשוק העבודה בעתיד.... אם תוכלי לייעץ לי אני אשמח כי אני כבר ממש מבולבלת... תודה
הי עדי, את מתארת כאן התלבטות "קלאסית" (גם אם זה לא ממש מעודד) שלצערנו אין לה תשובה אחת נכונה. זה נובע מהמון גורמים, שביניהם, נמצא העניין שפשוט לא ניתן לחזות מה יהיה הלאה. אולי אם תגיעי עם תואר כ"כ רחב, המעסיק אליו תפני יחוש שבעצם אין לך ידע מעמיק דיו באף אחד מהתחומים ואינך מתאימה? או אולי פתאום יהיה צורך בהמון אנשים בעלי הבנה בקרינילוגיה? אלה דברים שלא ניתן לחזות, כמו שגם לא ניתן לדעת, באיזה תחום לימודים תצליחי יותר באופן אישי. האם תהי מצטיינת בקרימינולוגיה, או שדווקא במסלול רחב יותר, תפגיני יכולות גבוהות במיוחד? כל הדברים האלה ישפיעו על קבלה לעבודה בהמשך הדרך, ולכן, בלי לדעת אותם (ולשם כך צריך יכולת לנבא עתידות, שלרובנו, לצערנו, אין)קשה לייעץ לכאן או לכאן. כפי שאני תמיד אומרת, הדבר היחיד שכן ניתן לבנות עליו הוא אנחנו עצמנו. כך שנראה לי שעליך לנסות להבין היכן את תחושי הכי נוח ומה לדעתך יהיה הכי נכון עבורך. אם תסיימי עם לימוידם שתחושי שהיו נכונים עבורך, סביר להניח שיהיו לך יותר כוחות לחפש אח"כ עבודה, ושתחושי יותר שלמה עם עצמך כאשר תנסי להמשיך הלאה. בהצלחה, מיכל
משה | 13:25  05/02/07
היי עדי אני ממש מזדהה עם המייל שלך התלבטויותיך הם התלבטויות כנות ונכונות וליבי ליבי איתך אשמח לייעץ ולעזור ליצירת קשר אנא פני אלי במייל [email protected] בברכה משה
גרישה | 13:32  05/02/07
אם יש לך תשובה- כתוב אותה.
סגור