פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אורטלית | 15:52  03/12/06
היי,אני בת 21 אחרי שירות צבאי של שנתיים אני עכשיו בעיצומי למידה לפסיכומטרי.. אני ממש בדילמה מה ללמוד, העניין הוא שאני ממש ממש רוצה לעסוק בתחום עם ילדים.הכי מושך אותי כרגע זה חינוך לגיל הרך אבל כולם מנסים להוריד אותי מהעניין במחשבות על העתיד הכלכלי ועד כמה רווח אפשר להפיק מהמקצוע- ואני דיי משתכנעת. אז בהנחה שירדתי מכל עניין ההוראה(גן בית ספר וכו') ישנם מקצועות כמו רפואת ילדים, פסיכולוגית ילדים וריפוי בעיסוק שהדרישת פסיכומטרי עבורם ממש גבוהה.ומסתבר שלא אצליח לעמוד בקריטריונים לקבלה.אני מעונינת להתחיל ללמוד בשנת הלימודים הקרובה. אשמח אם תתני לי כוון אולי דומה של מקצועות אחרים(תואר ראשון) שגם מתעסקים עם ילדים אך יוכלים להבטיח לי שכר יותר הולם שיוכל לעזור בעתיד אך בלי להתעלם מהעניין של ההתעניינות וממש התלהבות ממקצוע ,(אולי אני לא מודעת לרשימה המלאה של המקצועות שקיימות ..) אם תצליחי לעזור לי זה יהיה מעולה, אני פשוט ממש בהתלבטויות. עוד דבר עם למישהו יש רשימת תארים מלאה אשמח אם תצרפו קישור. תודה רבה מראש אורטל..
מיכל- מנהלת הפורום | 12:59  01/12/06
הי אורטל, אפתח בכך שאני נוטה שלא להסכים עם אלה שמנסים להוריד אותך מהתחום שמעניין אותך. בעיני, אם יש משהו שאת ממש רוצה ושאת יכולה להיות טובה בו, סביר להניח שתצליחי בו יותר מאשר בדברים שהם "ליד", ושהשכר שלך יהיה בהתאם. לעניות דעתי, עדיף להיות גננת מצויינת על פני מרפא בעיסוק בינונית או ממוצעת.ובינינו, גננות שעובדות או מקימות גן פרטי, למשל, מרוויחות ממש לא רע (בטח שיותר מאשר רופא בשנותיו הראשונות בתפקיד). ואם את ממשיכה אחר כך ומתחמחה ומשתלמת בתחומים שונים, בכלל האפשרויות הן מגוונות והאפשריות מבחינה כלכלית גדלות גם הן. כך שהכל עניין של נקודת הסתכלות, ואם את יודעת מה את רוצה, זה הישג חשוב ואולי לא כדאי כ"כ מהר לשנות כיוון. במקומך הייתי מנסה לדבר עם אנשים שעובדים בתחום עצמו ושומעת מהם, לפני שאת פוסלת משהו על סמך ה"ידע" של אנשים שלא עוסקים בכך. לעיתים אלה הקרובים לנו לא באמת מודעים עד הסוף לנושאים מסויימים, ומרוב רצון לדאוג לטובתנו הם עושים את ההפך... מקצועות דומים הם כל מיני "וריאציות" של התחום של חינוך, שאולי מתמקדים בהיבטים נוספים ולא רק בחינוך עצמו- למשל הוראה של אומנויות, הוראת מחול ותנועה (אם יש לך רקע) ועוד. אפשר גם ללמוד תואר ראשון חברתי כלשהו (אפילו חינוך, בלי הוראה) ולראות משם לאן מתפתחים), אך זה בוודאי פחות "פרקטי" מאשר ללמוד מקצוע מוגדר מלכתחילה. הכיוונים שציינת, דרך אגב- רפואת ילדים, פסיכולוגיה וכו' -מבחינות מסוימות אכן דומים לחינוך, אך יש הבדל מהותי וזה שאת הזכרת מקצועות מאוד טיפוליים ובחלק מהמקרים גם כאלה שנוגעים ברפואה- כלומר מדעים, והשאלה היא אם אלו כיוונים שבאמת מדברים אליך (בלי קשר לציונים ולנתוני קבלה). לגבי "רשימה של תארים" שביקשת, לא ברורה לי כוונתך. בהצלחה, מיכל
אורטל מדר | 14:27  03/12/06
קודם כל תודה על התיחסותך, שנית מקצועות המדעים ממש לא נוגעים לי( כל מה שעוסק במספרים וחישובים למעשה ממש לא נוגע אליי*) אני גם נוטה לחשוב שלהתעסק במשהו שהכי אוהבים זה הכי חשוב אך,מכיוון שאין לי קרובים שעוסקים בתחום החינוך לגיל הרך קצת קשה לי לתחקר את הנושא לעומקו. אני יודעת כבר שאת ההנאה הן מרוויחות בטוח... השאלה כשאת אומרת שכר דיי טוב..למה את מתכוונת בממוצע? מינימום - מקסימום: של שכר גננת שעובדת בגן פרטי. אגב זה באמת היה החלום שלי. -דרך אגב כשכתבתי רשימת מקצועות התכוונתי.רשימת תארים שקשורות בצורה זו או אחרת לגיל הרך. התחלת לכתוב לדוגמה :הוראה של אומנויות... אני מעונינת ברשימה שתכלול את כל סוגי התאריך שעוסקים בגיל הרך- אני בטוחה שישנם כאלו שאיני מכירה ואולי יוכלו לעניין אותי. אם יש בידך מכוון רחב של אפשרויות שתוכלו לצרף לי בצורת רשימה אשמח מאוד. את התחקור על כל אחד ואחד אעשה כבר בעצמי. שוב תודה רבה אורטל
היי אורטלית - קחי נשימה ארוכה והרבה עידוד מעבדך הנאמן (כן ,כן, הכותב לך הוא בחור!!) שמי כאמור דני , רופא ילדים במקצועי (למדתי בחו"ל ,הונגריה,נחמד מאוד אים את שואלת),לשמחתי (ולצער הוריי ה"מאוכזבים")הבנתי כי תחום רפואת הילדים מלבד השליחות במקצוע,למי שאינו אוהב את השגרה וחי רק על ההילה שנותן התואר "רופא"(והאמיני לי כי יהיו ה מ ו ן אנשים שיכתבו לך ,הוא לא יודע על מה הוא מדבר, מבחינתי :שיבושם להם),והמשכורת ההתנדבותית (6000 ש"ח לידיעתך לרופא מומחה , רופא מתחיל השכר אפילו נמוך יותר, אינו שווה את השעות המטורפות שאת משקיעה ושלא לדבר על הבריאות....) בקיצור ,אחרי התמרמרות קלילה מצידי הבנתי כי הייעוד שלי הוא ב...גננות !!!!!!! מה אומר ומה אגיד (ושימותו הקנאים!!)כיף גדול מאוד!! נכון העבודה קשה!אני מודה וכרגע השכר לא משהו אבל היי.. אני כרגע בשנת הרצה לגן פרטי משלי וההורים מגלים עיניין (ובעיקר אמהות וסבתות מקסימות)כך שהשכר (תודה ששאלת)לא יהייה מינימלי לאורך זמן (יש לי חבר שהודות לו אני בתחום, האיש מסודר כלכלית הודות לעיסוקו כגנן , ונהנה מכל דקה כבר 15 שנה ,ואגב, גם הוא סיים לימודי רפואה בארץ והחליט שנגמר לו הסוס מעולם הרפואה ופנה ללימודי חנוך) ובקיצור ,מושך אותך חינוך לאפרוחים??? לכי על זה קחי בחשבון שבכל מקצוע יש צדדים וקשיים יותר או פחות יפים - את עוד צעירה !!!!!!!!!!!!!!!!(אני עשיתי הסבה בגיל 37 ) קחי את הזמן תהני וטיפ קטן קחי איתך לדרך: הליכה עם כל העדר משולה לדגים צפים - ודגים צפים ,הרי ידוע לכול מתים!!!!!!! בהצלחה
מיכל מנהלת הפורום | 15:52  03/12/06
אני בטוחה שתשובתך מאוד סייעה! ולאורטלית- "רשימה" כפי שאת מבקשת יש באתר עצמו, ויש שתי אפשרויות לקבלה- דרך אחת ב"חיפוש חופשי" כאן באתר לרשום "חינוך" ואז תקבלי הרבה מאוד מוסדות בתוכם יש מסלולי לימוד אפשריים. דרך יותר מתומצתת: בקטגוריה של "חיפוש לימודים" בחרי "חינוך והוראה" ובתוך האפשרויות שם: "הוראה לגיל הרך/ מטפלות/גננות". שוב תתקבל רשימת מוסדות עם מסלולים שונים לגילאים אלה, שיוכלו לתת לך רעיונות גם ללימודי תואר ראשון וגם ללימודי המשך. דרך אגב, מרפרוף מהיר שלי על האפשרויות, אני ממליצה להיכנס לרשימת מסלולי הלימוד של סמינר הקיבוצים- יש שם הרבה מאוד אפשרויות, אשר סביר להניח שקיימות גם במוסדות אחרים, אך שם הרשימה מאוד מפורטת (וזה ייתן לך חומר למחשבה וכיוונים לבדוק גם במקומות האחרים). הרבה בהצלחה, מיכל
היי אורטלית/ מיכל, ראשית , בכיף אשמח לייעץ מנסיוני , הלא רב, לטובת אחרים/ות שנית , דרגות שכר במגזר הציבורי (משמע גנים ציבוריים) ,אינן גבוהות אך התמחות בגנים אלו תסייע לך להיכנס לתחום שלישית , תואר ראשון בחינוך מהווה בסיס ללימודי חינוך לתואר שני באשר הם (מרבית האוני' מעבירות לימודי חינוך לתואר ראשון כהכשרה כללית ומיעוטן מתמקדות בתחומים מסויימים כמו : ייעוץ חינוכי , חינוך מיוחד , וכו')- שווה לבדוק!! קיימים בתי הספר להוראה בהם את מקבלת תעודת הוראה במקצוע זה או אחר שבו את מעוניינת להתמחות - אגב, גם המכללה הטכנולוגית (הקשורה למכללה למינהל)מלמדת לימודי הוראה באמנות ! רביעית ולא אחרון, באוניברסיטת חיפה החל חוג לאמנות ופסיכולוגיה הקרוי "פסיכודאלי" הקורס נמשך שנתיים (מאוד מאסיביות)ובסיומו את מקבלת תואר ראשון ויכולה להמשיך ללימודי תעודה בריפוי באמנות (אגב , אצלי בגן יש שתי סטודנטיות המתמחות באמנות מרפאה לילדים מחינוך מיוחד , כששאלתי אותן לגבי שאיפות לעתיד שתיהן ענו כי בעתיד הן רוצות לפתוח קליניקות פרטיות לטיפול באמנות - שווה מחשבה) * לגבי שכר ממוצע (ואת בטח מחייכת ואומרת , נו ,תודה לאל , שזה הגיע : גננת במגזר ציבורי (בגן חילוני/דתי/ערבי/חינוך מיוחד )תשתכר בין 2700 - 4000 ש"ח (כאמור , לא גבוה) גננת במגזר פרטי תקבל לרוב כפול מהאמור בהתאם לנסיונה !!! מקווה שעזרתי , בהצלחה !
סגור