פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום, יש לי ממוצע בגרות 102.5 ופסיכומטרי 600. רציתי להתקבל לאוניברסיטת חיפה, אך הנתונים הללו לא מספיקים. כמה שאלות: 1. האם כדאי להירשם בכל מקרה ולהיות ברשימת המתנה? או שזה חסר סיכוי אם חסרות 50 נקודות בפסיכומטרי? (כלומר: האם ייתכן שהאוניברסיטה אכן מקבלת מועמדים עם ציוני סכם נמוכים יותר, ופשוט לא מצהירה על כך ברבים?) 2. האם ישנו אפיק מעבר ממכללת כרמל לאונ' חיפה או שלא כדאי לבנות על זה? תודה מראש לעונים!
ערן | 10:53  01/01/09
מה אכפת לך לנסות? שידחו, ואז תתמודד עם שאלת המעבר. בכרמל יקבלו אותך תמיד. ועם הנתונים האלו גם בבינתחומי ובמכללה למינהל ישמחו לפגוש אותך.
me | 13:14  01/01/09
אבל זה עדיין לא עונה לי על השאלות שלי...
מבינה בזה קצת | 16:09  02/01/09
זה לא יספיק. 50 נקודת בפסיכומטרי זה המון! יש מצב שהסכם ירד אבל לא עד כדי כך. מה שכן 91 בבינתחומי/מכללה למנהל= שנה ב' בעברית. העברית היא האוניברסיטה היחידה שסביר לעבור אליה. בחיפה דורשים שתהייה ב3 אחוזים עליונים בשנה א'(אפילו אם הציונים שלך הספיקו לקבלה מלכתחילה). ת"א עושים סרטים אבל זה אפשרי איכשהוא ובר אילן מסרבים בתוקף.
שלום רב. 1. להירשם תמיד אפשר ואין לך מה להפסיד. מקסימום תדחי. מנסיוני, לפעמים יש מתנדנדים ויש סיכוי שלמרות ה-50 נקודות, תצליחי ל"השתחל". אל תתלי בזה הרבה סיכוי, אבל הכל יכול לקרות וכבר היו דברים דומים. 2. כעיקרון אפשר לעבור ממכללה לאוני' אבל זה מאוד קשה. צריך להצטיין מאוד ולקוות שתהיי בין הבודדים שעוברים. ייתכן ובין מכללת כרמל ואוני' חיפה תתפתח פרקטיקה שתאפשר מעבר ביתר קלות (נניח כדי ליצור למכללת כרמל אטרקטיביות) אבל זה לא מובטח. בהצלחה רבה
עכ | 15:02  05/01/09
שלום, אני רציתי לדעת אם אתה יודע במידה ואני מסיים בהצטיינות שנה א במכללת כרמל, האם יש אוניברסיטה בארץ שיספיק לה הממוצע 88 ומאלה של הצטיינותף הבנתי לירושלים זה הכי קל ואחר כך לחיפה....אתה מכיר את זה? האם זה נכון במספיק להצטיין כדי לעבור לשנה ב בירושלים? 035707048
עכ | 15:03  05/01/09
זה טעות, רשמתי לי בצד ושחכתי למחוק חח :)
ליאור פ | 22:21  07/01/09
שלום. לצערי לא מספיק להצטיין כדי לעבור לאוניברסיטה. יותר מזה, לא בטוח שעם ממוצע 88 יקבלו אותך למכללה למנהל או לבניתחומי. האוניברסיטאות מאפשרות לבודדים ביותר לעבור אליהם. זה די נדיר היום. לכן, כדי לנסות לעבור עם ממוצע גבוה ביותר. אל תשכח שכמוך שרוצים לעבור יש עוד כמה עשרות (פלוס מינוס). התחרות קשה. בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור