פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

יעל | 14:57  04/11/08
שלום רב. אין לי מושג איזה תחום לימודים מעניין אותי. ייעצו לי לקחת מה שנחשב קל ללמוד. חבר שלי תיאר זאת שמספיק ת"ז וכסף וציונים סבירים בבגרות כדי לקבל תואר ראשון במשפטים. זה באמת כך? למה כדאי משפטים? זה לא כל כך נשמע מלהיב ... תודה מראש יעל
שנה ב | 10:20  05/11/08
הענין של כסף וציונים סבירים בבגרות מתאים למכללות ולא לטובות בינהן. (לאוניברסיטת ת"א נדרש פסיכומטרי 710 עם ממוצע 150 גם אם את מליונרית). גם רמת הלימודים נקבעת בהתאם למקום שתלמדי בו במוסד טוב בכלל לא קל ללמוד והסטודנטים נוטים לקטר בלי הפסקה על העומס, יכול להיות שבמוסד פחות טוב זה באמת ככה ובאמת "צריך רק כסף" אבל השאלה למה שתרצי ללכת למקום כזה בשוק שהוא גם ככה מוצף לחלוטין. כיום תואר במשפטים במוסד לא "נחשב" יכול להיות נקו' פתיחה מאוד רעה. הייתי ממליצה לך בכל זאת ללכת למוסד כזה אם הייתה לך תשוקה להיות עו"ד מגיל קטן כי חבל לוותר על חלום אבל אם זה לא מלהיב אותך חבל לך על הזמן והטרחה. לא אמורים להסביר לך למה זה כדאי פשוט תחשבי מה את רוצה להיות שתהיי גדולה. גם אם זה קשה.
שנה ב' | 10:22  05/11/08
ליאור פ | 20:36  08/11/08
שאלה מצוינת. ראשית, אם באמת אין לך מושג, אני מציע ללכת לייעוץ מקצועי שבו ייבדקו את הנטיות המקצועיות שלך ואת היכולות שלך. שנית, אני אפרט ברמה העקרונית את היתרון בלימודי משפטים. אין חולק שמספר עורכי הדין הוא עצום בישראל, דבר שכמובן מקשה על מציאת עבודה, אבל הלימודים עצמם מאתגרים ומעניינים ביותר. וזאת גם למי שרוצה לקבל ידע והשלכה רחבים ולא שואף להיות עורך דין (נושאים צרכניים, כלכליים). במהלך הלימודים תוכלי לפתח כלים ביקורתיים וחשיבתיים מעולים שלא בטוח שמקצועות אחרים נותנים. הקושי נובע בעיקר מעומס שבא לידי ביטוי בעבודות רבות שתעשי במהלך התואר והשקעה מרובה בקריאת טקסטים, ניתוחם ובכתיבה. המון כתיבה. מלבד זאת המקצוע, עדיין נושא "תג" יוקרתי ומהווה קרש קפיצה לכיוונים טובים עם בסיס טוב. גם אם כעת, ייתכן שהמקצוע נשמע מרוחק, הרי ייתכן מאוד שבמהלך הלימודים תמצאי אהבה או עניין שלא חשבת עליו. לדעתי המקצוע מומלץ בחום, שכן סטודנט למשפטים, גם אם לא יהיה עורך דין, יפיק תועלת רבה מהכישורים שהוא רכש במהלך הלימודים. תמיד ניתן עם תואר ראשון במשפטים להתחיל ללמוד משהו נוסף, במיוחד כשאת בתחילת הדרך. אני למדתי משפטים במכללה למנהל ויכול לומר לך שרכשתי כלים מצוינים לחשיבה ולניתוח טקסטים, סיטואציות, יכולת לבחון נושאים מכמה כיוונים, פיתוח יכולת של התבטאות וכלי חשיבה וביקורת מחודדים. לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03 כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור