פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אורי | 23:39  04/11/08
שלום, אני תלמיד שנה א'. רציתי לשאול איך אוכל להשיג תקצירי פסקי דין. בתודה מראש
שנה ב' | 10:10  05/11/08
יש לך את גוגל (ידידו הטוב של הסטודנט), אתר עולם המשפט המשובח של בר אילן, יש גם סיכומי פסיקה בספרי מחשבות אבל קצת חבל על הכסף. תבדוק גם באגודת הסטודנטים בטוח יש איזה תלמיד שהכין תקצירים לכל הסילבוס והביא לאגודה.
שלום רב. ברצוני לציין שאין תחליף לקריאת פס"ד מלאים, במיוחד בשנה א. קריאת פס"ד מלאים מאפשרת לך לרכוש כלים חשובים ביותר של ניתוח טקסטים משפטיים והתרשמות אישית מאופן ניתוח סוגיות משפטיות שעורך ביהמ"ש. מאחר ואתה עצמך בתור עו"ד לעתיד, זקוק ליכולות אלו, הרי אם אתה מקצר את הדרך לטובת תקצירים, אתה פוגע בעצמך. לרוב, לא נדרש לקרוא את כל פס"ד בסילבוס אלא בהתאם לפרק שבו מופיע פס"ד בסילבוס. כאן באה לידי ביטוי היכולת לסנן טפל ועיקר וקריאה מרפרפת עד לעמודים הרלבנטיים. בהצלחה
סטודנט שנה א | 19:50  06/11/08
האם יש צורך בכלל לקרוא סיכומים של פיסקי דין? כהכנה לשיעור אנו נדרשים לקרוא פיסקי דין..אז השאלה שלי כהכנה לשיעורים ובפרט למיבחן..האם יש צורך להעזר ולקרוא סיכומים של פיסקי דין? ועוד משהו..האם יהיה לי הבדל משמעותי בלמידה אם או ללא סיפרי מחשבות?
שלום רב. אני ממליץ לקרוא את פס"ד עצמם (בשאיפה) ורק אם לא מספיקים אז להשתדל לקרוא תקציר. לא כדאי להגיע לכיתה ללא שום מושג מינימלי על פס"ד. זה מחייב את המרצה לרדד את רמת הדיון לעובדות במקום לסוגיות מהותיות מתוך פס"ד. קריאת פס"ד תסייע לך גם בעבודות וגם במבחן אך בעיקר תעשיר את עולמך ותקנה לך כלים ביקורתיים מצויינים. ספרי מחשבות- בשום פנים ואופן לא כתחליף ללמידה עצמה. מדובר בספרים שעושים קיצור מאוד דרסטי של החומר ומכווצים אותו, משל אתה ניגש למבחני הלשכה בחוזים או בעונשין. הקיצור והסיכום של החומר הוא מאוד מצומצם ואתה לא מקבל תמונה מלאה של כל החומר רק מעין קיצורון של החומר. אין תחליף ללמידה מסודרת וקריאה של חומרי הקורס. בהצלחה
אותו אחד | 23:09  08/11/08
שהספרים עוזרים הרבה? או שהם רק עוזרים הרבה בדיני חוזים ובעונשין? ובשאר הקורסים הם רק חומר עזר? כי אני שוקל אם באמת לרכוש אותם. תודה מראש.
שלום שוב. בתקופתי ספרי מחשבות היו פחות פופולריים, כך שאני לא יודע להגיד עד כמה הם עוזרים. יצא לי לרפרף בספר בדיני עונשין וראיתי שהוא די מארגן את הדברים. אבל שוב, אין תחליף לקריאה של פס"ד, המאמרים והספרים המומלצים בסילבוס. אם ספרי מחשבות יעזרו לך, תרכוש אותם, אך לדעתי, אל תחליף אותם בחומר המקורי (פסקי הדין עצמם והמאמרים). רק כך תהליך הלמידה יבוא לידי ביטוי ואין לי ספק שהדבר יסייע לך בהמשך. בהצלחה רבה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור